Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Csempézhetünk ilyen körülménye...

Csempézhetünk ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Sziasztok, felújítunk egy házat, ahová az idén be szeretnénk költözni. Tavaly az aljzatot készítettük újra. Padlófűtés lesz, csövek a helyükön vannak, de a fűtésrendszer további része még nincs kész.


A napokban bejelentkezett a burkoló, hogy ha nincsenek fagyok, el tudná végezni a konyha, fürdő és előszoba csempézését.


Aggályaim vannak, hogy ilyen hidegben milyen munkát lehet végezni (napközben 5-7 fok, hajnalonként 0 környékén), a házban semmilyen fűtés nincs, ideiglenes elektromos fűtést nem akarok betenni, mert nem vagyunk ott, és ha gond van, leég a ház.


Az is zavar, hogy a padló még sosem volt felmelegítve, és bár száradással már nem lesz gondunk, komolyabb hőtágulást még nem szenvedett.


Szerintetek is kellene hagyni az egészet tavaszra, vagy csak én parázom túl a dolgot?



2018. jan. 14. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Jól gondolkozol, várjatok, mig a ház átmelegedik kicsit ;-)
2018. jan. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Burkoló anyagokat 5°C felett lehet bedolgozni. Az utánna következő 28 napban is e felett kell a hőmérsékletnek lennie.

Várj még.

2018. jan. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem várjatok inkább tavaszig. Az aljzat esetén pedig a padlófűtés mindenképpen legyen szabályosan felfűtve burkolás előtt. Ezzel sok problémát elkerülhettek a későbbiek során. Tudom, hogy ez időt vesz igénybe, viszont így megelőzhetőek azok a problémák, amelyek ennek hiányában felléphetnek.

Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2018. jan. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 14. 17:20
 5/6 anonim ***** válasza:
61%
Mi még a belső vakolásokat is toltuk .Persze hogy jönnek most a mester emberek ,mert az ilyen munkákat mindenki későbbre halasztja .
2018. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
No, azért a házban gondolom, nem röpködnek a mínuszok. Afelől tehát akár mehetne is a burkoló. Mindazonáltal a padló szabályszerű felfűtése (s ha jól vettem ki a szavaidból, a nyomáspróba sem történt még meg) arra ad okot, hogy várjatok tavaszig. Persze úgy fennáll a a veszélye, hogy akkor meg nem találtok szakembert.
2018. jan. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!