Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló vagy hagyományo...

Laminált padló vagy hagyományos parketta?

Figyelt kérdés
Tudom most a laminált padló a divat, de biztos az a legjobb választás? Most vásárolt lakásban szeretném majd cseréltetni a meglévőt, ami szintén laminált, csak minden szobában másfajta van és kicsit furán néz így ki. Azt hallottam hogy a laminált jobb mert kevésbé kényes mint a lakkozott, fényes parketta, de mi olyan 10 éve cseréltettük itthon a szőnyegpadlót lamináltra, és azóta sok helyen megkopott, fel lett sértve ilyesmi, és még javítani sem lehet, bár lehet csak alapból silány minőség volt, ezért nem tudom ez mennyire reális tapasztalat. Viszont nagypapámnál a 30 éves házgyári, tök kommersz parketta a mai napig gyönyörű. Tehát én inkább a parketta felé hajlok, annál is inkább mert a közönséges típus még olcsóbb is mint a laminált padló. Melyik lenne jobb hosszú távon?

2018. jan. 15. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Én parketta párti vagyok.
2018. jan. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is faparketta. Persze a lamináltban is vannak különböző kopásállási szintűek. Aztán még ott van a bambusz, a vinyl...
2018. jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A lamináltat egy csimpánz is lerakja, a hagyományost egy mester is el tudja qrni.
2018. jan. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is fa parketta párti vagyok, én felcsiszoltattam a régit és nagyon jó.

Viszont ha azt akarsz lerakatni, akkor számolj vele, hogy az 22mm vastag és ragasztó. nem mindig fér el ez a vastagság.

2018. jan. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg svédpadló, szalagparketta?
2018. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hagyományos 22 mm-es csaphornyos parketta ezerszer jobb és szebb mint a laminált vackok, viszont az ára az elég horror.

6000 Ft/m2-től van + lerakás, csiszolás, lakkozás, anyagosan nemigen jön ki 12 000 Ft/m2 alatt.

2018. jan. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy szavazat a faparkettára. Több százéves kastélyokban még mindig meg vannak, persze újralakkozva. Megnézném akár csak 50 év múlva ezeket a "modern" préselt forgács laminált padlókat.
2018. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Akácfa Parkett ***** válasza:

Ha hosszú távra tervezel, akkor parketta.

Ennek a költségei anyag+munkadíj fa fajtától függően olyan

12-15 e/m2

Ha lamináltpadló akkor kopásállóságtól függően kb. félárban van.

2018. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, parketta lesz végül :-)
2018. febr. 10. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!