Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fa ablakot és ajtót vizesbázis...

Fa ablakot és ajtót vizesbázisú avaqy hígítós olajfestékkel érdemesebb festeni?

Figyelt kérdés
Egyik feső a vizesbázisúra esküdött, merthogy ahígítósból már kilopják az anyagot és gyorsan sárgulnak, de ma meg egy másik azt állította hogy a vizesbázisú vize beszivárog a fába és belül rohasztja, tönkreteszti és nem is tartós. Na szóval mi az igaz? Nem süti a nap, tehát árnyékos helyen vannak a nyilászárók.

2018. jan. 15. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt látom, hogy nálunk a festő vizes zománcfestéket tett fel a déli kitettségű erkélyajtóra úgy 2-3 éve és tökéletes állapotú, holott a hígítós ilyenkor már régen repedezett lenne.
2018. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


Festőnek ehhez semmi köze, ez az asztalosok pályája... sajnos azok közúl is egyre levesebben értenek hozzá... most majdnem leíftam a véleményem, de szerencsére googlin találtam mást aki megtette.

2018. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Totál mindegy. Ha nem akarod szagolni a hígítót amíg elpárolog, akkor a vizeset.Ha már volt hígítóssal festve, maradj inkább annál.

Az a minimális víz semmit nem rothaszt a fán.

A vízbázisú más adalékot is tartalmaz, hogy a hígító nagy részét (nem mindet) vízzel tudják helyettesíteni.

2018. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!