Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton válaszfalat lehet...

Gipszkarton válaszfalat lehet e utólag szigetelni? Illetve ha lehet mivel?

Figyelt kérdés

2018. jan. 24. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ezt elfelejtettem: tehát vam ismerosom aki igy vett szigetelt lakást,bár nem tudom sokat ért e el vele. Tetotér hoszige mennyi idos? Ásványgyapot osszerogyhat egy ido után ergo az is lehet gond
2018. jan. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
kb. 10éves a tetőtér hőszigetelése üveg gyapot..köszönöm a válaszokat
2018. jan. 26. 19:07
 13/13 megadex ***** válasza:
50%

Nah.. azt mindenki vágja hogy nem így kell szigetelni hanem kívűlről stb stb Mert az a szakszerű. De a kérdés nem arra vonatkozott , hanem dől a hideg kintről befelé és ezen szeretne változtatni. Tudom milyen az, amikor közel teszed a kezed a falhoz és mint valami hideg vaslemezről, sugárzik a hideg szó szerint. És ha párás a szoba az ilyen fal bőven tud penészedni is. Igen , meg lehet ezt is szüntetni. Lehet rajta enyhiteni és a cél érdekében, lehet ilyenkor belülről is felragasztani az L alakban lévő külső falra Hogy mit ér el vele? Ha közel megy a falhoz nem sugárzik a jéghidegség a felületéről. Valóban nem fogja tárolni a hőt a fal, de attol még elzárja a belülről felragasztott nikecel a falat a szoba levegőjétől és ezáltal nem fog hülni olyan gyorsan a falon át. nem lesz a felület sugárzó hideg ezáltal a pára sem fog rá kicsapódni. Mivel a többi határoló fal nem lesz beragasztva , nyugodtan tud a "pára" arra felszívódni távozni. A szigetelt falrész alá meg, a szobában lévő levegő be sem tud jutni ha normálisan le van felragasztva , hálózva és aztan leglettelve a ragasztójával. Hogy miért irom mindezt? Mert csináltam már ilyet és immar 10 éve működik a dolog , nincs penészesdés, vagy penész szag sem. Viszont sokat lenditett a szoba komfort érzetén, és utána a falra tolt szekrények mögött sem jelent meg penészedés ( meg a szekrényekben dohos szag, mert ennél az esetnél az volt a fő probléma. Megszünt..)Suóval nem szakszerű de működik a dolog. Főképp ha más mgoldás utolag már nem nagyon van.

Én a helyedben lekapnám azt a gipszkarton mindenestől (arra semmiképp sem raknám) és kidobnám. A vakolatlan falra kell felragasztani a nikecellt, hálózni , és legalább 2 rétegben a ragasztójával glettelni. Azt figyelembe kell venni hogy a szoba belmérete majd annyivel lesz kisebb, amilyen vastagságot felragasztasz.

2018. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!