Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fűrészporos tpétáról hogy...

Fűrészporos tpétáról hogy lehet leszedni a tapétát?

Figyelt kérdés
az előttem lakó okosak tapétára még rá tapétáztak..
2018. jan. 29. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Külön külön szerintem sehogy! (kivéve , ha valami speckó visszaszedhető, de ahhoz meg nem jó alap a fűrészporos).

Szóval szerintem, ha elkezded gőzölni (áztatni) a tapétát jön vele a fűészporos is.

2018. jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ha hagynám rajta és még erre ráfestek?
2018. jan. 29. 14:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. Vagy az összes réteget leszeded, vagy egyet sem. Ha kicsit megspricceled vízzel, szépen lejön általában akár mindkét réteg, de jópofa, ilyet még nem láttam.

Kis szerencsével lehet, hogy sikerülne leszedni csak a felső réteget, de az alsó ragasztós marad, már nem lesz jó alap festésre.

Ha a felső is fűrészporos, esetleg festhető. De benne van a veszély, hogyha helyenként kicsit jobban megázik, akkor ledobja a fal tapétástól. Alsó tapétástól, felső tapétástól, kitudja... Én inkább leszedném az egészet és kezdeném nulláról, mert egyáltalán nem biztos, hogy végül ez fogja a nagyobb melót jelenteni.

2018. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem is sehogy. Amúgy ha úgy látod, hogy nem jött szét az illesztéseknél, akkor lehet kibír még 1 réteget, akár együtt. Amúgy tényleg nagyon "okosak" voltak.


Persze ha domború a tapéta, stb, akkor más kérdés milyen lefestve. Ha tudod, próbáld meg egy kis területen lefesteni, aztán meglátod mennyire jó.

2018. jan. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kb 5 órámba tellett, de leszedtem nedves ruhával :D és teljesen ép maradt a fűrészporos tapéta :)
2018. jan. 31. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!