Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Nézegetek egy házat, ha...

Nézegetek egy házat, ha megveszem max félmillióm marad, nincs a házban víz és szenyvíz, de mindkettő a kertben van, kb 10 méterre a háztól, kb milyen költség bevinni őket a házba?

Figyelt kérdés
És kell e a csövekről tervet csináltatni, vagy csak ásni kell aztán hívni a vízvezeték szerelőt?

2018. febr. 5. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem elég sajnos.

A legegyszerűbb fürdőszoba kialakítása (ha már megvan a helyiség és nem kell még falakat is húzni) 500ezer alaphangon és akkor még hol a konyha? (Vízóra is kell)

2018. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 ezer a szenny tervezése . Maszek 9 ezer FT per méter minimum innen indul a szennycsatorna anyaggal , de plusz gépmunka is lehet még 40 ezer . Ettől van olcsóbb papír nélkül de van aki simán 150ezret mond 15 méterre . Mindkettőt kiásnám magam , engedélyt kérnék intézkednék . Szennycsatornát magam raktam össze , 60 ezerbe volt mindennel . A csövek idomok olcsók , jó esést kell adni a talajnak . Ne rakd össze teljesen mert zsíros gumi csővég esetén is összeáll és újra már nem lehet szétkapni . Összeillesztésnél oldalanként kis farudakkal kell stabilra szorítani és tagonként betemetni döngölni .
2018. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A gödröt kiásom kézzel, az nem probléma, ásóm van... és nem az volt a kérdés, mennyibe kerül a komplett fürdőszoba... kettesnek köszönöm, és kivel kell megterveztetni a csöveket? Vízszolgáltató vagy kivel?
2018. febr. 5. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha az udvarban van a víz nem hinném hogy kell arra terv hogy bevidd. Nekem se kellett semmi. Kpe cső kell . Kiásod a gödröt és kész. De célszerű ha már csinálod az órától cserélni az egész vascsövet műanyagra. Ha van egy kis kézügyességed az ilyen víz szennyvíz dolgokat magad megcsinálod anyagárban . És nem fizetsz ki vagyonokat senkinek.
2018. febr. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Másik telkemen most lett csinálva kerti csap, közvetlen a vízóra akna mellett, még ahoz is kellett tervrajz.
2018. febr. 5. 19:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Közműnél dolgozom és napi feladataim közé tartozik a tervbírálat, vagyis biztosan állíthatom, hogy kell terv a belső víz és szennyvíz kialakításról is. Víz esetén a mérő akna kialakításáról is kérnek tervet.

A tervezés a környékünkön mindkét közműre olyan 25-40+Áfa körül megy, a kiszállási díj 5-10 ezer lehet a vízmű részéről bekötések átvételére, még a mérő bekötésnek van némi díja, ezt sajnos nem tudom pontosan mennyi. Maga a gödör ásás és csövezés nem nagy cucc, ha magadnak megcsinálod, potom pénzből megvan. Arra kell figyelni, hogy terv szerint készüljön, mert ha nem úgy sikerül, a vízmű mondhatja azt, hogy nem fogadja el. Jobb esetben csak megvalósulási tervet kér.

Vagyis ha saját kivitelezésben akarod csinálni, akkor utánanézel mennyibe kerül 10 méter vezeték ebből is abból is és kész.

2018. febr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vízműnél megkérdeztem kellett terveket csináltatni, 50ezer, gödrót kiástam, szerelők tegnap bekötötték, most várom a vízműveseket a konkrét rácsatlakozást a szenyvízre ők csinálják, jófogáson kiállítási darabokból, valamint használt cuccokból megvettem mindent, holnap megyek taposóért és csempéért, olyan 200ban megáll a komplett fürdőszoba...
2018. febr. 11. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!