Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen költséggel számolhatok...

Milyen költséggel számolhatok egy 70 nm-es lakás (részleges) felújítása során?

Figyelt kérdés

Budapesti, 73 nm-es, 2.80-as belmagasságú lakásomat akarom felújíttatni. 6 éve teljesen fel lett újítva.


- előszoba: 3 m2

- nappali:17 m2

- étkező, konyha: 20 m2

- háló: 28 m2

- fürdőszoba 5 m2


30 éves lakás,6 éve teljes felújításon ment keresztül, csöveket, vezetékeket cserélték, minden fal glettelve lett. Most a teljes lakást festeni kell, helyenként glettelni (apróbb néhány cm2-es javítások, összesen kb. 3,5 m2 felületen, néhol repedezett a festés a nyílászárók körül, előreláthatóan ez javítással megoldható, ajtókat nem kell cserélni). A járólapot az étkező, konyha, előszobában cserélni kell, a parkettát a szobában és a hálóban szintúgy. A fürdőt újra kell csempézni, járólapot is kell cserélni. A felsorolt felújításokra azért van szükség, mert 6 évvel ezelőtt ritka rossz ízléssel megáldott személy tulaj végeztette a felújítást, nem pedig azért, mert feltétlen szükség lenne rá (ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem azért kell pl. csempézni, mert ázik a csempe mögött a fal, ilyen költséggel nem kell számolni egyelőre).


Megköszönném, ha hozzáértők megmondanák, hogy a fentiek kb. mennyibe kerülnének, ha a festés felső középkategóriás festékkel és egyéb anyagokkal történne, itt számolni kellene az anyagköltséget és munkadíjat. Még kíváncsi lennék a hideg és meleg burkolás munkadíjára (valószínűleg parketta lesz lerakva). Érdekelne még a fürdő csempe és járólap lerakás munkadíja (itt anyagköltséget tudok nagyjából kalkulálni).


Köszönöm!



2017. júl. 10. 22:25
 1/6 002hollow válasza:

Amit leírtál az elég sokba fog kerülni, mert tulajdonképpen teljes felújítás lesz, csak elektromos munka nem...

Régi csempét bontani stb általában fix áron szoktak, de hogy az alatt mit fognak találni (pl volt ahol tapéta volt alatta és csodák csodája elkezdett leválni... Tehát még annak a plusz leszedése/ kijavíását nem tudni.

Szerintem durván anyaggal minimum 1-1,5 misiről beszélünk, de az akkor ha te veszed az anyagot, és már ismersz jó munkásokat. És ez a MINIMUM, ez akkor ha viszonylag normál árú járólapot stbt (mondjuk 4000/nm áron) nézel...

És akkor még van a régi bútoraid szállítása/tárolása, ha nem lehet őket valahova besúvasztani, hogy ne zavarjon/sérüljön a munkálatok során.

2017. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minimum ennyivel számoltam én is.
2017. júl. 13. 10:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát én úgy voltam ezzel a felújításos dologgal hogy amit én meg tudtam csinálni azt megcsináltam én hogy ne keljen érte fizetni.

Pl. burkolás előtt kértem kölcsön gépet ismerőstől és levertem a csempét meg a szobákba ahol kellet ott is levertem a vakolatot hogy a kőművesnek már csak a lélegző vakolatot keljen felvinnie.

Ahol tudod készítsd elő a terepet hogy azért a szakik ne számoljanak fel munkadíjat.

Sajnos összeget nem így nem lehet mondani.Ez akkor derül ki mikor kimegy hozzád a szaki és felméri a terepet ő tud mondani árat és számolni kell azzal hogy felújítás során előjöhetnek még rejtett hibák + ilyenkor rendesen gyűlik a sitt nem tudom milyen lakásban laksz de kezdj el gondolkozni azon hogy majd hova gyűjtöd azt a sok zsák sittet ahol nem lesz útba senkinek.

2017. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos én kvázi nem tudok részt venni a felújítás érdemi részében mivel napközben egész héten nem vagyok otthon, sőt 2 napot egyáltalán, éjjel (11-től 6-ig vagyok otthon) meg ugye nem tudsz zajjal járó tevékenységet végezni egy társasházban. A festés az, amit így kivitelezni lehetne, de a nagy belmagasság miatt a plafont pl. kifesteni már nem egyemberes meló, próbáltam korábban, nem ment, ismerősök, család sajnos nem jöhet szóba.


Sittárolás szerencsére megoldott, van hely konténernek a kertben, hozatok egyet és közvetlenül lehet oda tenni az anyagot.

2017. júl. 16. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Festés is egy olyan dolog amúgy hogy azt hiszik hogy fogom megveszem a festéket és felkenem ecsettel a falra aztán csókolom, pedig ez nem ilyen egyszerű nem hiába vannak szobafestő mázoló tapétázó szakemberek.

Egyik festő ismerősöm mesélte hogy mennyi olyan helyre hívják ahol a tulajok belekezdtek a festésbe utána hívták hogy csinálja már meg mert nekik ez nem megy.

És sokszor több macera kijavítani egy szakinak azt amit egy hozzá nem értő csinált.

De ha ennyire nem érsz rá akkor hogy fogod leszervezni az egészet?Mármint hogy mikorra beszélsz meg egy találkozót a szakikkal hogy felmérje a terepet és beszélitek át hogy mit akarsz és hogy azt mennyiért vállalja?

2017. júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Néhány alkalommal 2-3 órára el tudok kérezni a melóból,hogy lebeszéljem a vállalkozóval a részleteket vagy ha kell, akkor kis ideig ott legyek valamiért. De saját magam már raktam le hajópadlót, csempéztem, festettem, tudom mennyi időbe telik, és ez most pont nincs.

2017. júl. 16. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!