Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyivel kerülhet többe egy...

Mennyivel kerülhet többe egy fürdőszoba felújítása, ha egy nagyobb ablakot vágatnánk a falba?

Figyelt kérdés
Vettünk egy házat, és abban a fürdőszobát fel kell újítani, azaz új kád, kagyló, wc, csempe és járólap, illetve a wc-t és a kagyló helyét megcserélnénk. Az a baj az ablakkal, hogy egy picinyke ablak van rajta a fürdőben, amit én csak úgy tudnék kinyitni, hogy felállok a kád peremére, vagy beteszek egy széket a kádba, mert az ablak a kád pereme fölött van, de mi 170 cm-es kádat tennénk be oda a 150 cm-es helyett, így pont az ablak az új kád fölött lenne. Tehát be kellene mászni a kádba (és úgy egy szék ),szellőztetés alkalmával, ami elengedhetetlen napjában többször egy fürdő esetén. egyszóval kb. mennyivel kerülne többe a kőműves munkája, ha nagyobb, illetve lejjebb lenne téve az ablak. 164 cm magas nő vagyok mellesleg, sajnos nem 180 cm-es. Nem tudom más megoldás mi lenne.
2018. febr. 10. 18:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Kihagytam hogy Csongrád megyei vagyok, azaz vidéki áron gondolkodom. Persze megkérdezünk több kőművest, csak érdekelne mások tapasztalata.
2018. febr. 10. 18:53
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Inkább tegyél egy szellőztető ventilátort, hatékonyabb, mint az ablak nyitogatás. Nem nagy költség, ha amúgy is felújítás van.

Az ablakot úgy tudod legegyszerűbben megoldani, hogy a parapetet lemélyítteted és egy hosszabb, de ugyanolyan széles kerül be, alacsonyabban lévő kilinccsel. Ez kőműves munkában szinte semmi, az ablak árával és beépítésével számolj.

Arra vigyázz, ha ez társasház, nem térhetsz el a többi lakástól külső megjelenésben. Ha családi ház és telekhatáron van az ablak, nem lehet nagyobb 60*80 cm-nél tűzvédelmi okokból.

2018. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Különálló ház, és az ablak a saját kertemre néz. Valóra vált az álmom évtizedek után a különálló házzal és saját kerttel, tehát senki nem lát be, és én is a saját udvaromra nézek. A ventilátor hogy szellőztet? Sajnos ott a wc,emiatt kérdezem.

Az ablak árát persze bekalkuláltam, de remélem csak nem akkora munka lejjebb vésni az az ablakot, ha már leverik a csempét. Mellesleg az egész fürdő 5,3 nm2.

2018. febr. 10. 21:05
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
A ventilátort a villanykapcsolóhoz kötik, akkor megy, amikor ég a lámpa, be lehet állítani, hogy még utána pár percig menjen. Lehet úgy is kérni, hogy külön kapcsolója legyen. Villanyszerelő megoldja. Kivezetés lehet homlokzatra, vagy tető fölé. A kivezetést a kőműves megcsinálja.
2018. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:
85%

A legjobb ha van ablak ami kellemes hatást kelt és van szellőztető is.


[link]

2018. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget, és a linket. Mentek a zöld pacsik.

Már csak egy normális kőművest kellene találnom, aki nem kér el félmilliót egy fürdőszobáért.

2018. febr. 15. 21:26
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Félmillió teljesen reális ár. Egy alapos fürdő felújítás bőven millió felett van mindennel együtt.
2018. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

A félmilliót nem nevezném reális árnak, pont inkább annyira olcsó hogy abba ha minden benne van ott semmi sem fog stimmelni.


Ablakot úgy válasszatok, hogy úgynevezett 'meleg peremeset' kérjetek. A nyitása meg nyilván lehet pont ott ahol eléritek. Vannak cégek akik az utólagos kőműves munkát is elvégzik, de ezt előre egyeztessétek. Faablakot nem javasolom.

2018. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ja most nézem lehet hogy a kérdező a csak a kőműves munkára értette a fél milliót.
2018. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A kád negyven ezer, a wc kb 10 ezer. A kagyló 20 ezer. Kell még bele egy kisebb konvektor ami kb 50 ezer.

Több nem is fér el bele. Ki kell még cserélni a gázbojlert is. Anyagot mi vesszük meg, nem a kőművesre bízzuk.

Amúgy csak a kőműves munkára nem tudunk többet szánni 200 ezernél, mert ott vannak még a szobák is.

Már azzal viccelődök, ha addigra nem jön össze a pénz, akkor veszek egy mobilwc-t és egy nyáron kapható 5 ezer forintos felfújható medencét, és azzal kihúzom hónapokig, mert én abban a fürdőszobán nem tisztálkodom. Muszáj mindent kicserélni benne. Annak könnyű akinek van rendszeres havi jövedelme.

2018. febr. 17. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!