Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek mennyibe kerül...

Szerintetek mennyibe kerül most reálisan egy panel fürdőszoba felújítása? (Akinek mostanában volt jelezzen)

Figyelt kérdés
Nagyjából ugye egyforma feltételekről beszélünk. Új berendezések és burkolat, stb.

2018. jan. 30. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem írtad, hogy szakikkal vagy saját kivitelezés.

Nekem tavaly március elején fejeződött be, az utolsó csavarig mindent magam csináltam, ez lett a vége a költségvetésnek (1,5 x 2m alapterület, normál 2,5m belmagasság, wc+fürdő egyben):

Beépítendők 447400.52

Szerelőanyagok 323329.54

Szerszámok 114215.96

Egyéb 11818.00

Összesen 896764.02


A szerelőanyag tételből mondjuk le lehet húzni úgy 50000-et, mert egyidejűleg cseréltem a komplett lakáselosztót (villanyszerelési anyagok) is, és volt amiből többet vettem (folyékony szigetelő, csempereagasztó). Meg van amit úgy vettem, hogy a konyhafelújításra se külön kelljen szaladgálni... Az ezzel foglalkozók persze írhatják, hogy ez rohadt sok így is, de benne van egy komplett gipszkarton álfal, vízcsövek, villanyvezetékek, a járólap alatt van lépéshang gátló is. Meghát magánszemélyként minden kiskeráron.

A szerszámok tétel az meg szubjektív. Aki fel van szerszámozva, az kihozhatja 0-ra is. De én sokszor elcsábultam egy-két +szerszám fele, ami végül nem is kellett, de azért idecsaptam, mert így könnyebb volt megindokolni magamnak is :D

2018. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Igen, nem írtam jópár dolgot. Mindenképpen egy céget bíznánk meg. A munkálatokra kb. 600.000-at becsültek, de ez nem hivatalos még. Csak ebben tényleg tanácstalan vagyok. Egy kis panel fürdőszobát se nagyon lehet már megúszni ezek szerint kevesebb befektetéssel?
2018. jan. 30. 15:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi fürdőnk is 1,5x2 méter. Ismerős burkolta és szerelte a vizet, áramot is, vagyis a munkadíj igazán baráti volt. Plafonig csempével, zuhanykabinnal, új szerelvényekkel és szaniterekkel olyan 500 ezer körül jöttünk ki (Budapesten). Odafigyeltünk az árakra azért mindezek mellett.
2018. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szivesen!

Azt még elfelejtettem említeni, hogy nálam a zuhanytálca/zuhanykabin magában 150000-es tétel volt. De ez egy erősített, nagy teherbírású tálca és 6mm-es biztonsági üveg. A méret is 80x100-as, ami másfél éve még valahogy kuriózumnak számított, pedig az emberek gondolom már akkor is le szerettek volna már hajolni a lábukat is megmosni... A standard/szimmetrikus méretek akkoriban is 3-ad áron voltak, mostmár ebből is van jóval olcsóbb, igaz silányabb...

2018. jan. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikre emlékszem:

¤ 130 ezer ft a csempe

¤ kb 100 ezer a burkolás

¤ kb 70 ezer a vízhálózat munkadíjjal anyaggal

¤ kb 60 ezer ft a szaniterek


Szóval nagyjából 360-400 ezer Ft volt a fürdőszoba. Én házban lakok, és azt újítottam fel, de a fürdőszoba viszonylag kicsi, bár lehet nagyobb mint egy sima panel fürdő. Én nagyon néztem az akciókat, és próbáltam mindenhez jó áron hozzájutni.Mindent külön szakikkal csináltattam, igaz ez vidéken. Ismerőseim 2M ft-ért újították fel, csak a fürdőszobát. Szóval kinek mennyi van rá.

2018. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim 2 évvel ezelőtt bombázták szét teljesen a panel fürdőszobájukat. Még az eredeti, a ház építésekor berakott ('80-as évek beli) kádjuk, mosdójuk volt, meg eredeti, 35 éves fehér csempe és barna járólap.

Kádat kivették, zuhanyzóra cserélték, új mosdó, mosógépkiállás, kád alatt fűtéscső helyett törölközőszárítós radiátor a falra, új járólap, új csempe.

Kereken 1 Milliónál álltak meg.

Igaz, a szaki nem engedte nekik, hogy a legolcsóbb zuhanytálcát, legolcsóbb zuhanykabint, legolcsóbb szanitereket vegyék meg, mert tapasztalata alapján azok 2-3-4 év múlva rozsdásodnak, repednek, törnek, cserére szorulnak.

2018. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés az előző (6-os) válaszomhoz.

1.) Mindenből közép árkategóriás termékeket választottak. Nem a legdrágábbat, de nem is a legolcsóbbat.

2.) Nagyon sokat lehet spórolni azon, ha vidékről (főleg faluról) hozol fel ismerős, megbízható, jó szakembert (mondjuk Bp-re, ha pl. Te is itt laksz). A szakmunka ára vidéken kb. fele vagy akár harmada is lehet a bp-i áraknak. És nem igaz, hogy rosszabb minőségű! Sőt! Csak alaposan meg kell válogatni a szakembereket.

2018. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!