Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Családiház hőszigetelése...

Misi21072103a kérdése:

Családiház hőszigetelése mennyi idő alatt térül meg?

Figyelt kérdés
Családi házat szeretnék hőszigetleni, b30 téglábol épült. Vegyes tüzelésű kazánnal fogunk fütteni. 160 nm a szigetelendő felület. Az energiatanusítvány szerint 18-20 cm vastag anyaggal kéne szigetleni(HH-ról FF-re változna az érték ablakcsre nélkül). Egyuttal ablak ajtó csere is lenne(+színezés), ha belefér a 2 milliós keretbe. A kérdésem a következő: Mikorra térül meg a ráfordított összeg, érdemes ekkora összeget költeni rá? (Tapasztalatom alapján 300000ft/év fütési költséggel számolok, enyhébb tél idején, 150 nm-es a ház.) Köszönöm előre a válaszokat!

2018. febr. 13. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Elvileg az energetikában benne van. Azzal számolj, hogy a 300 ezres fűtés 100 ezer körülre esik le. Tehát 15 év alatt térül meg, ez kb. reális. Viszont két dolgot megjegyeznék:

- ha a padlást leszigeteled 15 cm ásványgyapottal (ha földszintes a ház), az még az idén megtérül, 30 %-kal csökken a fűtés.

- a 18-20 cm hőszigetelés nagyon sok, azt nem igazi szakember állapította meg. B30-ra max. 14 cm kell.

2018. febr. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 millió kb csak a szigetelésre elég. Én is hasonló méretű házzal rendelkezel.Szerintem, 3 millió, ablakokkal együtt.
2018. febr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

2 millióba ablak nem fog beleférni.

Nálunk kb fele annyi fa fogy mióta fel van rakva 12 cm-s grafitos szigetelés es 8 cm lábazati szigetelés. De mi ablakokat mar előtte cseréltünk, padlast, aljzatot is szigeteltünk korábban, de így is látványosan kevesebb tüzelő fogy. Ami viszont megfizethetetlen, az a komfort, amit nyújt. Nem húz a fal, sokkal egységesebb a meleg, a padló is melegebb es reggelre kevesebb fával sem hűl vissza a ház 18 fokra mint előtte, hanem van egy kellemes 21 fok körüli hőmérséklet. Pára lecsapódás is kezelhető lett egy páramentesítő geppel, elotte hiába ment ejjel-nappal, peneszedett a fal több helyen, nem tudott annyi párát kiszívni. Nah ezek azok, amiket nem tudunk pénzben kifejezni. Jah meg, hogy nem kell állandóan rakni a kazánt, hanem begyújtunk es még egyszer megpakoljuk. Gyerekek mellett ez sem mindegy, hogy egy este négyszer kell kifutkozni vagy egyszer. Szamunkra a legkifizetődőbb felújítás volt, de biztos nem pénzügyileg, hanem életminőség tekintetében.

2018. febr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Ha hosszútávon gondolkodsz akkor nem csak az számít, hogy mikor tettük meg, hanem még egy pár dolog.

- Ha nem olyan helyen laksz ahol nem lehet eladni a házad akkor ez a befektetés növeli az épület értékét. Ha egyszer el akarod adni, majdnem annyival többet fog érni mint amennyit ráköltöttél.

- Meg fogsz döbbenni mennyire jobban fogod érezni magad miután szigeteltél.

- Sokkal szebb lesz a házad mint előtte.

- A B30 téglával van egy nagyon jó tulajdonsága: nehéz, ezért jó hőtartó. Szigetelés után úgy fog működni a házad mint egy kandalló.

- Növekedni fog az épület élettartama.

- Biztos van amit még hozzá lehet tenni.

Ablak három rétegű üveg legyen!

2 millióból nem lesz meg. 3 talán

2018. febr. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem is megéri.

Hozzátenném az elöttem szólóhoz azt is, hogy a fütési szezon is sokszor hetekkel később kezdődik mint a szigeteletlen szomszédaimnál.

A kevesebb fával kevesebb munka is van.

A nyáron hűvösebb ház is megfizethetetlen.

Én magam megcsináltam az egész szigetelést.

Amit így megtakarítottam volna a munkadíjjon azt inkább vastagabb szigetelésre, jobb kazánra költöttem.

2018. febr. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. febr. 14. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!