Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehet a fal vizes beragasztott...

Lehet a fal vizes beragasztott szellőző miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, éppen lakásfelújítás alatt állok. Mivel egy régi építésű panelházról van szó, a konyha ablak alatt volt két 15x15 cm méretű szellőző ami kivezetett a szabadba. Mindkét oldalról rács volt rajta, közte pedig egy jó nagy kupac ronggyal volt kitömve.

Elég csúnya volt, úgyhogy én ezt kiszedtem a rongyokkal együtt, és becsináltam ragasztóval meg Ytong tégladarabokkal.

Azóta észrevettem hogy a fal körülötte úgy 50 cm-en vizes. Lehetséges hogy nem kellett volna beragasztani, vagy máshogy kellett volna? Mit tudnék vele tenni?



2018. febr. 16. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a szellőző amúgy a gáztűzhely miatt kötelező.

De vizesednie nem kéne.

max ha azon jön be levegő, lehül a fal és kicsapódik a pára.

2018. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A konyhában sok pára,gőz keletkezik. Most nem tud szabadba távozni .Nem csak gáztűzhely ,hanem más nyílt égésterű gázkészülék is lehetett,ezért volt a szellőző .
2018. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet hogy a vizesedést ez okozza, de vannak már elég kultútált szellőzőrácsok. Én visszacsinálnám.
2018. febr. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átvezetés hőhidas és ráadásul a szellőzés hiánya miatt több pára is van, ami ott lecsapódik. Kell neked az a szellőző, hidd el, nem dísznek tették oda. Esetleg tegyél rá szabályozható lamellát, télen kisebb nyílás elég.
2018. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet bizony. Ha gáztűzhelyed van, az már önmagában is elég sok párát fejleszt. Főzés közben meg aztán pláne.
2018. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!