Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mik most a szabályok gázkonvek...

Mik most a szabályok gázkonvektor cseréjénél? Kötelező béleltetni a kéményt?

Figyelt kérdés

2018. febr. 28. 19:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ha eddig az volt az elvárás, hogy a gázkémény csak bélelt lehet, akkor miért lenne most más?

Az életvédelmi szabályok soha nem enyhülnek, csak szigorodnak.

[link]

2018. febr. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1: Nem csak bélelt lehet a gázkémény. Rengeteg lakásban járok, ahol nincs bélelve, és nézem a kéményseprési jegyzőkönyveket is, nem jelzik hibának.
2018. febr. 28. 21:12
 3/22 A kérdező kommentje:
1: Ez mind arra vonatkozik, ha új kéményt építtetsz. De nem ez a kérdés.
2018. febr. 28. 21:16
 4/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Azért írtam amit írtam, mert a barátainknál fél éve lett volna konvektorcsere, de béleltetniük kellett volna a kéményt, ezért úgy döntöttek, hogy hőtárolós villanykályhát vesznek.

Egyébként megteheted, hogy egy ismerős gázszerelővel leveteted a régit, ráteszi az újat, de ha hivatalosan nem veteted át, (gázszolgáltató, kéményseprő) elveszted a garanciát.

2018. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

7: Köszönöm.

Igen, erre gondoltam, hogy nem adnak el a boltban új gázkonvektort, ha nincs meg az engedély.

De használtra még lehet cserélni ezek szerint, ha elromlik.

Vagy vegyestüzelésű kályhára társasházban?...

2018. febr. 28. 21:18
 6/22 anonim ***** válasza:

Az ember a kötelezőket nem szívesen veszi tudomásul,ha annak a miértjéről 1 betűt sem írnak .

Ha annak van ésszerű magyarázata,akkor senki sem háborog .

Már pedig van,csak régen nem tudták megoldani a problémát,és ezért kerültek olyan állapotba a kémények,mint amilyennek látszódnak is .

Ahogy én tudom,minden m3 méter gázban kb 7 dl viz van .

Most a hidegben nagyon jól látszódnak hogy gőzölögnek a kémények .Ebből keletkezik a kondenz víz. lecsapódik a kémény belsejére,és gyönyörűen áznak át a téglák .

A tetőn kivül aztán a fagy csinálja is a hajszál repedések.kezdenek kisebb nagyobb darabok letöredezni .

Kezdenek szépen elhajolni,amelyik nem birja az ledől .

A beépitett fémcsőben ez szépen lefolyik az aljára,és innét el lehet távolitani .

Már megszűnt a kötelező kémény ellenőrzés ,de akinek nyílt égésterű gázkészüléke van,ne ez miatt ne csináltassa meg .

2018. febr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

9: Nem arról van szó. Lakásokat akarok venni, és érdekel, hogy ha béleletlen kéményűt veszek, akkor köteles vagyok-e béleltetni. Tavaly vettem egy lakást és idén már bírságolt a katasztrófavédelem annak ellenére, hogy nem én voltam a tulaj tavaly (ez nem bélelés hanem más miatt volt, füstcsőcsere).

A legtöbb kémény béleletlen eddig, amit láttam.

2018. febr. 28. 21:23
 8/22 anonim ***** válasza:

Én immáron másodszor cserélem a konvektort az egyik szobában

(30 év alatt) mindig használtat vettem, többek közt emiatt is, meg az ára és minősége miatt is. Az újak borzasztó drágák és állítólag nem ily olyan minőségűek mint a régiek.

Nekem szerencsém volt, sikerült olyan konvektort vennem 10ezerért, ami talán soha nem volt bekapcsolva, mert egy ház "tisztaszobájában" állt, amit nem használtak.

Hidd el, ki lehet fogni!

Viszont abban nem vagyok biztos, hogy a boltban nem adnak el neked konvektort, hanem valami engedélyhez kötik.

Elvégre a gázcirkóhoz sem kérnek a boltban semmit.

Vagy tévedek?

2018. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

11: Mi légkondit csináltattunk, és ahhoz kérnek.

A többit nem tudom, azért kérdem.

2018. febr. 28. 21:27
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt remélem tudod, ha veszel egy lakást, és kiadod albérletbe... ha az előírásoknak nem megfelelő kéményed miatt meghal valaki pl szénmonoxid mérgezésben, találld ki, ki lesz a felelős a bíróságon?
2018. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!