Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha sokáig (hónapokig, de csak...

Ha sokáig (hónapokig, de csak 8-tól 6ig hétköznap) újítom fel a lakast megbüntethetnek csendháboritásért?

Figyelt kérdés
Elég nehéz mostanában mestert találni, ezért majdnem mindent én csinálok. (18/L) Nem volt túl sok pénzünk, ezért eléggé lepukkant házat sikerült csak vennünk Pesten. Az egyik gipsz fal rohadt, kiütögettem, de nagyon sok munka van vele én meg tanulás és minden egyéb mellett nehezen és lassan haladok mindennel. A házban elég nagy a fluktuáció, szinte minden hónapban költöznek, ők is zajosak de az alattunk lévő házaspárnak nagyon elege van belőlem, amit meg is értek, de nem azért újítok, hogy szép legyen, hanem hogy ne ázzon a fürdőszoba el, stb. Megfenyegetett, hogy aláírást gyűjt ellenünk és hogy már az előző tulajt is megbüntették miatta 300 ezer ft-ra.

2018. márc. 2. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

A felújitási munkák zaja nem tartozik a csendháboritáshoz.

Mindenki tudja az azzal jár.

Ne dőlj be a dumának .

2018. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem büntethetnek meg, mert ez nem csendháborítás, ... bár rohadt kellemetlen tud lenni, ha ez hónapokon keresztül zajlik, nap mint nap.

Nem lesztek túl népszerűek a házban, az biztos!

2018. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor máshogyan megbüntethetnek? Kötelezhet a közös képviselő, hogy hagyjam abba? Ez az aláírásgyűjtés elég komolyan hangzott és tudom, hogy tényleg megbüntették az előző lakót, bár őt nem ezért. Sajnos annyira sírtam, amikor leb*szott, hogy nem hallottam, gyenge vagyok. Meg azt is mondta, hogy latják ám, és beszélnek, hogy mi mennyi szemetet dobunk le és hogy mindent. Azért szoktam 4 et vinni, mert par het alatt minden helyisegben osszegyulik a szemet es egyszerre viszem oket ki, de nem tudom mit ertett minden alatt, mert a sittet sulyos penzekert vitetjuk el.
2018. márc. 2. 14:59
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Mikor megvettétek, a közös képviselőtől kapnotok kellett egy példányt az SZMSZ-ből. Ebben benne van, hogy zajjal járó dolgokat (pl. felújítás) mikortól meddig lehet . Mi kaptunk, mikor megvettük a lakásunkat. Abban világosan benne volt, hogy 8-17:00 lehet, szombaton pedig 14:00. Ennek ellenére folyamatosan zaklatták a mestereket házból néhányan. Tartsd be az időpontot, és azon belül tegyél rájuk magasról. Nem tudnak ellened semmit tenni, ne aggódj. Bennünket is megfenyegettek, hogy rendőrt hívnak. Mondtam, ok. Állok elébe:-). No, azóta sem ért ide a rendőr:-)
2018. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Én ezért untam meg a felujítást, mert mindenkivel balhézni kell.

Pár lakást azért megcsináltam, mondjuk én közel 100 kilós kopasz férfi vagyok, úgyhogy sokan nem kötözködtek..;)

Próbáld meg hétköznap 8-16 óra közt végezni a munkát, és ha lehet hétvégén ne..

Nem tudnak megbüntetni, csak blöfföl.

De jól csinálja mert bevetted..

2018. márc. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Akkor én mit mondjak? Nekem a szomszédom szó szerint rám hívta a rendőröket, mert rántott húsnak való húst klopfoltam ki. Összesen 6 szelet húst. A rendősök azt mondták, hogy bejelentés érkezett, hogy verekedés van nálunk. A férjem mondta, hogy nos az asszony klopfolóval támad, de jöjjenek be, és nézzék meg az áldozatokat. Ha már ott voltak akkor ettek is.

Ne foglalkozz a panaszkodással. Legközelebb mond azt, hogy ha zavarja őket a zaj amit a betartott időben csinálsz akkor nyugodtan segíthetnek, így hamarabb végzel..

2018. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:
22%
Gondolom 6-tól 8-igot akartál írni, este nyolctól reggel hatig az nem szokásos és még így is csendháborítás. Normál nappali időben lehet felújítani.
2018. márc. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

#7

Hát ez jó volt 7-es!:):):)


A Kérdező reggel 8-tól, délután 6-ig, azaz 18 óráig barkácsol, nem este 8-tól reggel 6-ig!:D

2018. márc. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

"Megfenyegetett, hogy aláírást gyűjt ellenünk"

Oké, és mit szeretne az aláírásokkal?

Ha legközelebb találkozol vele Mondd meg neki hogy Hamarosan végez a burkoló is utána már csendesebb lesz mert a kövön is jobban gurul a műanyag motor.

2018. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 TappancsMancs ***** válasza:
56%

A csendháborítás ma már kiterjed ugyan mindenre és a nap 24 órájára, de! Van indokolt és indokolatlan változata. Például indokolatlan a hangos zenehallgatás. Ez nem olyan, hogy "az én lakásom azt teszek amit akarok" vagy "már zenét se lehet hallgatni?". Lehet úgy hogy másokat ne zavarjon. Másik az indokolt mint a felújítás ami részben zajjal jár. Ha ez nem lenne indokolt akkor gyakorlatilag senki sosem újíthatna föl semmit az meg milyen lenne.


Függessz ki a napról és időpontról tájékoztatót, lehetőleg előre. Azt pedig a hétköznapi szokásos munkaidőben végezd. De olyan nincs, hogy ne lehetne felújítani. Ugyanakkor ez a többi lakó joga is.


[link]

2018. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!