Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy 1963-ban épült ház,...

Gerő2000 kérdése:

Van egy 1963-ban épült ház, ki szeretnék bontani egy 15cm-es falat. Ez okozna e valamilyen statikai problémát?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 30. 16:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%

Elhiszem, hogy hozzáértő mérnök vagy.

Én is, csak nem szoktam nagydobra verni!

De látatlanban NEM mondjuk rá, hogy kibontható (íróasztal mellől, tervből még ha biztos vagy benne akkor sem)!

Mert ahogy a kőműves mester is írja csak óvatosan! Mert bizony én is láttam már kalákában épült háznál 12-es km.tégla falat horcsik födémet tartani (illetve leszakadni, mert ugye az csak válaszfal!.

Ezért is írtam, hogy nézze meg az alsó deszkázatot.

További szép estét!

2018. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ja! Még egy!

Soha ne a pontozással foglalkozz! Ez a GYK!

(amúgy én felpontoztalak)

2018. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem kell ezt ennyire túlmisztifikálni :)

Padlásra felmegy, deszkákat lát, ugrál rajta mozog, fedélszéket megnéz = borított gerendás

Ugrál rajta masszív, meg még le is van szépen rögzítve a talpszelemen = gm gerendás (már a nyílás méretéből is) valamilyen tálcás kialakítással.


63-ban épült, túl vagyunk a háború utáni, valamiből tákibákizzunk korszakon, plusz ha már csak a helyiségek méreteit nézzük is, sehogy sem tudta volna azokra a ropi falakra úgy ráterhelni a födémet, hogy az a falakon látható károsodást ne produkált volna. És akkor csak a fafödémről beszéltünk, mert ugye a vb gerendást meg tuti nem tudta volna ráterhelni.


Ez itt továbbra is tök sima ügy.

Mondjuk azzal mélységesen egyetértek, hogy tessék szépen kihívni egy kollégát, már csak azért is, hogy a kedves megrendelő nyugodtan aludhasson, a magunkfajta meg szépen számlázhasson.


A pontozást magát pont letojom, azon viszont jókat derülök, ahogy a sok foci és építkezési szakértő milyen mélyről fakadó bölcsesség mentén képes magyarázni a totális baromságot és egymás hatalmas ökörségeit milyen lelkesen tapsolják az egyetlen rendelkezésre álló eszköz segítségével, ami ugye a pontozás.

2018. ápr. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
22%

Még a főfalat is ki lehet bontani,csak alá kell támasztani amig az áthidalót berakják,Főfalnál megfelezik a bontást.

Egyik oldal,aztán egy hét múlva a másik,mikor már megkötött az anyag .250 et vettek igy ki nálunk .Igaz,ők nem kőműves pancserok voltak .

2018. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!