Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy gáz tűzhely kikötésének...

Egy gáz tűzhely kikötésének mi a menete? Csak Főgáznál regisztrált szerelő végezheti?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 11. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én kb. havonta kötöm le és fel, takarítás miatt.

Vagy te végérvényesen akarod megszüntetni?

Ahhoz sem kell engedély, leszeded, a gázcsövön elzárod a kék csapot (esetleg még dróttal vagy spárgával is rögzítheted) és kész!

2018. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, véglegesen szeretném azt a gázállomást megszüntetni (villany tűzhely lesz).

Ez egy közel 100 éves régi bérház, nem merjük csak a csapot elzárni. Mi van ha szivárog és meghalunk?!

2018. ápr. 11. 10:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem elég csak a csapot elzárni, egy dugó vagy kupak segítségével biztosítani kell, hogy véletlen megnyitás esetén se kerüljön gáz a lakásba. Tehát csap elzár, menetre loctite 55, menettömítő dugó/kupak be/felcavar, szivárgásjelölővel befújod, vagy szappanos vízzel bekened, megnyitod a gázcsapot. Ha nem szivárog, akkor boldogan elzárod, majd leveszed róla a fogantyút és kész. Az írásod alapján viszont lehet érdemes lenne egy szerelőt hívni (ha plombát nem kell bontani, akkor nem kell regisztrált szerelő), és akkor nyugodtan aludnál.
2018. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jaj, persze! Mindenképp szerelővel akarom megcsináltatni, én nem állnék neki ilyennek :)

Esetleg a papírozás részéről is tudsz valamit? Be kell ezt jelenteni a gáz szolgáltatónál vagy nem érdekli őket?

2018. ápr. 12. 08:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem kell jelenteni semmit, hiszen a gázvezeték változatlan, csak a flexi cső kerül le róla, és le lesz dugózva. HA viszont vágatni akarod a csövet, ahhoz már tuti kell gázterv.
2018. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kiderült... gázterv kell, felejtős :( nagyon sokba kerülne.
2018. ápr. 13. 10:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Hihetetlennek tűnt, ezért megkérdeztem a gázszerelőmet. Ő azt mondta, hogy ehhez nem kell gázterv, mivel magát a házvezetéket nem bántod. Hívj egy szerelőt, aki leveszi neked a flexicsövet és ledugózza a helyét. Gázterv akkor kellene, hogyha a gázcsövet is ki akarod vágni, vagy módosítani.
2018. ápr. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy utána kérdeztél, kedves tőled!

Sajnos ezt a mi gázszerelőnk mondta, úgyhogy nem tudok mást megkérdezni :(

Hála a kupon napoknak meg is vettük a gáztűzhelyt, úgyhogy nem kell elzáratni :)

2018. ápr. 16. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!