Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az érdekelne, hogy mivel...

Az érdekelne, hogy mivel kellene lekezelnem a szabad ég alatt álló külső lépcsőmet?

Figyelt kérdés

Kép:

[link]

Valamivel le kéne kezelnem mert télen szétfagy, olyan dologra gondoltam ami mint függőlegesen mint vízszintesen rajta marad. Burkoltatni nem akarom, mert sokba kerülne.



2018. ápr. 11. 11:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha válaszokat akarsz, akkor tedd át a Képhost-ra, mert ezt a feltöltőoldalt nagyon kevesen nyitják meg.Én sem.

Részben ocsmány, részben vírusokat lehet benyelni.

2018. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beton?

Műgyantával.

vannak kimondottan betonfelületre valók.

Még esetleg szépek is.

2018. ápr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A képhostra nem tudok feltölteni csak 500kb-os képet

Ide feltöltöttem:

[link]


Valami olyasmi kéne amit rákenek, és nem jön le a függőleges felületről sem viszont lepereg róla a víz, és nem kerül egy vagyonba mint a burkolás.

2018. ápr. 11. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok


A haverom kőműves és most itt volt nálunk, rákérdeztem.

Azt mondja, hogy ő műkövet tenne, amit műköves még be is recéz, hogy télen ne csússzon.

Olcsóbb, jobb és tartósabb mint a burkolás.

Én sajnos nem tudom, de itt nézz és érdeklődj a lakóhelyed szerinti műkövesnél, hátha ...

[link]

2018. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, és azt is, hogy megkérdezted. Megnéztem a műkő árakat az sem olcsóbb sokkal. Nekem olyasmi kéne amit én magam is letudom rá kenni,(illetve függőlegesen is megmarad) a lényeg csak annyi, hogy ne fagyon fel télen a beton.
2018. ápr. 11. 18:06
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Nagyon olcsó ez se lesz, de olyan kell rá, hogy "kültéri járófelületi beton festék" és az alapozója. Előtte nagyon alaposan portalanítsad, legjobb ha magasnyomásúval lassan végigmosod. Na néztem a képet. Erre nem ártana még egy simító réteg. De ha így marad akkor a lyukacsok miatt csak magasnyomásúval tudod előkészíteni. Üzletben mondd el mire kell, valami pórustömítő se ártana. A jó festék sem olcsó amúgy.

Amúgy szoktak betont festeni kül- és beltéren is.


[link]

2018. ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak jó minőségű betonfestékek, pl

[link]

Ebből ha veszel egy 5 literes dobozzal és 2-szer átfested, az tartós védelmet nyújt. Ez, ecsettel együtt 20e alatt megvan.


Probléma, hogy ez az anyag egy gyönyörű, fényes, sima felületet hoz létre. Ha ráesik az eső, lehet, hogy csúszós lesz. Esetleg kiegészítheted lépcsőélvédővel (az kissé drága), vagy csúszásgátló szalaggal:

[link]

2018. ápr. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

A festés előtt a felületet érdesíteni kell, keress szerszámot "stokkolás"-hoz. Van stokkoló kalapács és gépi is.


stokkoló kalapács

[link]


lépcső stokkolás géppel

https://www.youtube.com/watch?v=11Wzm9yDH58


https://www.youtube.com/watch?v=VlQHm9t83qg

2018. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!