Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol lehet kapni ilyen csaphoss...

Hol lehet kapni ilyen csaphosszabbítót, ha egyáltalán?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán lehet kapni, olyat keresnék, ami ún. "vállas", tehát gumit lehet bele tenni és az tömít, nem a tömítőzsinór. 3 centiméteres hosszban kellene. Erre azért lenne szükségem, mert a bojler bekötőcsonkja külső menetes, de vas, korrodálódik, viszont benne műanyag betét van, aminek a gumi neki tudna feküdni, így az kizárná a korrózióra hajlamos fémmel történő érintkezését, akár egy flexibilis bekötőcső esetében.

2018. febr. 3. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam volt hasonló gond.

Egy ilyen rövidet tettem fel

[link]

először, -a fenék részén van egy kis válla- teflon gyűrű tömítéssel, aztán már a hiányzó távot egy másik darabbal, -zsinórosan- pótoltam.

2018. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerelvényboltban kapható.
2018. febr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szia, kedves első! Köszi a tippet, ha nincs más akkor ilyesmi rövidet keresek. :)

Amit linkeltél, azt kivételesen ismerem, ezekben az M.T. által árultakban szeirntem nincsen tömítőgyűrű, legalábbis a 3 centisben amit vettem tőlük.


Második: Pontosan micsodát, és miként kérjem?

2018. febr. 3. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen az enyémben sem volt tömítőgyűrű, én magam kerestem bele, de nem gumiból! mert az begyűrődik. Találtam egy beleillőt teflonból, azzal sikerült.
2018. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hogyan néz ki ez a teflonos tömítő, tudnál róla nekem képet mutatni? Kíváncsi vagyok. :)

Közben én megtaláltam, és egyben feltaláltam a tökéletes megoldást!

Forrasztható félhollandi, vörösréz karmantyú, forrasztható külső menet, és kész a félhollandis csaphosszabbító, persze ezt csak annak, akinek megfelel a hosszabb is, és a forrasztást is meg tudja oldani.

2018. febr. 3. 20:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!