Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házi csatorna rendszer korszer...

Házi csatorna rendszer korszerűsítésében jártas valaki?

Figyelt kérdés

Be kell ezt jelenteni valahol, vagy hogy működik ez?

Már a kezdetekkor nem túl jól lett megcsinálva, valószínű az esés sem megfelelő és nyakatekert kanyarok is rontják a helyzetet.



2018. ápr. 13. 08:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Bár nem szakember vagyok, de úgy tudom a szolgáltató csak a kerítésig felel. Telken belül saját hatáskör. 3 éve csináltam az enyémet, tanácsot kaptam szakitól. Méterenként egy centi lejtés, vízszintesen ha kanyar van 45 fok, függőlegesen(lejtős telkem van),mindig 90 fokot kell beépíteni.
2018. ápr. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A telekhatártól befelé kb. 1 méterre kell lennie egy tisztító idomnak. Az a szolgáltatási pont. Ettől kifelé semmit nem csinálhatsz saját kontóra, befelé, a ház felé viszont nyugodtan.

Az alapvető műszaki dolgok a megfelelő anyag, megfelelő átmérő, a lehetőségekhez képest megfelelő esés, iránytörésnél max 45 fok és elé egy tisztító idom.

Ha hosszú a szakasz, akkor 10-15 méterenként tisztító idom akkor is, ha egyenes a szakasz.

A tisztítóidomok nem kötelezőek, de egy dugulásnál jelentősen megkönnyítik a dolgodat.

Ezen felül pedig ha szakemberrel csináltatod, akkor jelezd, hogy nyíltárkosan, kiásott gödörben szeretnéd látni a csatornát mielőtt visszatemetik. Egy egyszerű vízmértékkel több helyen tudod ellenőrizni az esését és azt is, hogy tett-e bele olyan kanyart, amit nem beszéltetek meg. Láttam már szép eseteket...

2018. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat!
2018. ápr. 15. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!