Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ebbe beleegyezik az áramszolgá...

Ebbe beleegyezik az áramszolgáltató?

Figyelt kérdés
Teljesen cserélnénk az elektromos hálózatot. Apám eléggé ért a villanyszereléshez, és úgy tervezte, hogy a villanyórától elviszi tömör rézkábelen keresztül (2,5-es) 3 szobába a villanyáramot, és mindhárom szobába tesz 1-1-1 biztosítékszekrényt, azaz a tervek alapján a biztosítékszekrény nem a villanyóra után lenne, hanem 3 szobában elosztva. A kérdés az, hogy ezt eltudja fogadni az áramszolgáltató vagy sem.

2018. ápr. 24. 22:36
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

Főbiztosító van a villanyóra után, úgyhogy idáig minden oké.

Innentől gyakorlatilag mindegy, hol osztod le albiztosítókra. Mármint mindegy, hogy hol osztod le MEGFELELŐ albiztosítókra. És itt jön a villanyszerelő szakismeret kérdése, hova, melyik ágra mennyi ampert engedsz, szakszerű földbekötések stb.

Itt is lehet olyat hibázni, hogy a lánglovagok.hu oldalon látod viszont a lakást.

2018. ápr. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
A mérő óra után az első doboztól lehet vezetéket cserélni .A gondot az jelenheti,ha a mérő óra,és a doboz közt is gyenge a vezeték.Ekkor kell az áramszolgáltató embere,mert itt már plomoákat kell bontani.A belső szerelések ne nagyon érdeklik a szolgáltatót.
2018. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Írjuk már ki rendesen, mi kell, és mi nem.

A mérőtől az elosztótábláig megszakítás, toldás vagy elágazás nélkül kell vezetni új vezetéket. Ebből az következik, hogy sem a mérőben nem tuszkolhatsz egy csavar alá három vezetéket, sem felette egy dobozban nem ágazhatsz háromfelé. Ha a mérő után raksz egy elosztótáblát, ott elmehetsz három felé, és természetesen mindhárom szobánál rakhatsz elosztótáblákat.


Mondjukilag az nem világos, hogy miért nem lesz a konyha, fürdőszoba, előszoba villamosítva, azért csak kényelmesebb világosban borotválkozni vagy teát főzni, de ha úgy gondolta volna Kérdező, hogy ezekhez meg a mérő után lesz egy elosztótábla, akkor meg már erről lehetne indítani a három szobába menő gerincet, aminek a végén még akármilyen elosztás lehet.


Még egyszer, röviden: EGY méretlen fővezetékre vezetékre kell EGY elosztótábla.

2018. ápr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, és gondolom Romániában is hasonlóak a törvénykezések?
2018. ápr. 25. 10:16
 15/21 A kérdező kommentje:
Nálunk panel lakás van, a villanyóra előtt van egy biztosíték, még kint a lépcsőházban. A villanyóra (lakásban) után jelenleg van egy biztosítékdoboz, amiben 6-6 biztosíték van. Nos ezt a 6-6-t úgy szeretnénk elosztani, hogy az előszobában maradna 2-2, egy 2-2-es az egyik szobában, a másik 2-2-es a harmadik szobában. Minden biztosíték 16 ampert bírna meg (jelenleg is így van), csak nem rögtön a a villanyóra után lenne a 12 biztosíték (kiégős: [link] hanem szétosztva három felé... Erre kérdeztem, hogy ezt a villanyszolgáltató engedélyével akkor szétoszthatom, ugye?
2018. ápr. 25. 10:23
 16/21 A kérdező kommentje:
azaz nem fog megb@ a villanyszolgáltató, ha ellenőrzéseknél azt látják, hogy az előszobában csak 2-2 biztosíték van...
2018. ápr. 25. 10:23
 17/21 Wadmalac ***** válasza:

"gondolom Romániában is hasonlóak a törvénykezések?"

Úgy tudom, hasonlóak, de "lazábbak".

Szóval ha a szigorúbbhoz igazodsz, abból nem lehet baj.

2018. ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
És láttam a leírásban, hogy Magyarországon van kismegszakító a villanyóra és a biztosítéktábla között. Én megvizsgáltam, de nem láttam semmilyen kismegszakítót. Lehetséges, hogy ez bele van építve az órába?
2018. ápr. 25. 10:39
 19/21 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy Magyarországon 2009 óta kötelező a kismegszakító, a panel lakás 35 éve épült, a biztosíték tábla minimum 12-13 éves már most...
2018. ápr. 25. 10:41
 20/21 anonim ***** válasza:

#15: látom, nekem kár volt írnom, ha nem értettél belőle semmit, vagy nem tudod leírni, mit akarsz (a többiek nevében nem nyilatkozom). Akkor megint. A mérőtől tehát CSAK EGY vezeték mehet CSAK EGY elosztótáblára. Azon az EGY elosztótáblán csinálhatsz további elosztást különféle al-elosztótáblákhoz, de úgy, hogy azon az EGY elosztótáblán is van védelem ezekre a továbbmenő vezetékekre nézve.

Az alapelvek Romániában is, mint mindenütt a világon,egyformák:

- minden villamos berendezést el kell látni túláramvédelemmel, zárlatvédelemmel és leválasztási lehetőséggel - és vannak engedmények, ilyen a mért fővezeték, amely toldás, megszakítás, leágazás nélküli, újonnan egy hosszban szerelvényben kezdődő és végződő vezeték, amelynél nincs igazából megfelelő (értsd: méretezett) védelem , mivel a mérő alatti kismegszakító az (csak) teljesítménykorlátozásra szolgál.


Magyarországon valamikor a 70-es évek végétől kezdve kötelező a kismegszakító egyébként.

2018. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!