Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A 70-es években épült panelház...

A 70-es években épült panelházakban hogy megy a villanyvezetékek cseréje? Kell hozzá falat bontani?

Figyelt kérdés
Most vettünk lakást, még folyamatban van a kifizetés. Fel szeretnénk újítani, de nem tudjuk, hogy a villanyvezetékekkel mi a helyzet. Elég a konnektort szétszedni, vagy falat is kell bontani ilyenkor? Mivel panel ház, én nem tartom valószínűnek, de aki ért hozzá légyszi válaszoljon. Azért is fontos lenne, mert nem biztos, hogy beköltözés előtt sor kerülne rá, és ha már festünk, laminánt padlót rakatunk, később ne kelljen újra nagy felfordulást csinálni.

2018. máj. 12. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég megnézni a lakáselosztót. Ha alu vezetékeket látsz, erősen ajánlott a csere. Elektromos sütő, klíma, fürdőszobai melegítő használata esetén pedig kötelező.

Sajnos macerás szokott lenni. A házgyárban elvileg kialakítottak hornyokat a betonpanelekben a vezetékek számára, de az MM falvezetéket bevakolták. Szóval nem tudod kihúzni, mindent végig kell vésni.

2018. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Legtöbb helyen falon kívül, de van olyan panel elem, amiben benne van gyárilag(fürdő). Nagy szobában meg körben aljzat szélén, onnan van felállás. Legalább is ahol én laktam anno ífy volt. XVII ker.
2018. máj. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
A házgyáriaknál a vezetékek falon kívül vannak, a panelokban falon belül. Egy villanyszerelő szakemberrel nézessétek meg, hogy milyen terhelést bír el a vezeték. Nekünk csak a biztosítékot kellett erősebbre cserélni. Igaz, akkor még kevesebb háztartási gépünk volt.
2018. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most cseréltettem.A nagyrészét visszarakták a helyére (hornyokba)de ment kábel csatornába is!Ha nagy fogyasztokat használsz mint klíma elektromos sütő stb kötelezö a csere!Hidd el jobban jársz.Az aluminium vezeték nem klíma és stb re lett kitalálva.De ahogy gondolod.
2018. máj. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!