Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tető felújítással kapcsolatban...

Tető felújítással kapcsolatban kaphatnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés

Egy-két nap és jönnek felmérni és ajánlatot tenni a munkára, ezért szeretnék egy kis előzetes információra szert tenni laikusként, hogy ne teljesen felkészületlenül álljak a szaki előtt.


Anyagi megfontolásból a régi cserép megtartásával, azok jó helyre rakásával "újítanám" meg a tetőt.

Ez lehetséges?


Nagyjából mennyibe kerülhet ha teljesen leszedik a régi cserepet, kicserélik alatta a nem megfelelő fa anyagot (hullámos a tető), fóliáznak és úgy vissza a régi cserép?


És mennyibe kerülhet, ha csak ott igazítanák meg a cserepeket, ahol szükséges (beázik, vagy be fog ázni)?


Jelen pillanatban szerintem a beázás a legnagyobb probléma, mert eddig a legnagyobb viharok sem fújták el a tetőt (kopp-kopp-kopp, most ezt le is kopogtam), de ezt a jövőben sem szeretném.


Mik azok a kérdések, témakörök, amikre feltétlen térjek ki és kérdezzek rá?

Mi adhat okot gyanakvásra a szakival kapcsolatban?


Sacc per kb. 300 m2 a tető.


Majd megírom, hogy mit mondott és mekkora összeget a szaki?



2018. máj. 17. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Olyan 130-140 négyzetméteresre mondtak 2 éve 450-et. Kétszázért megcsinálta a szomszéd, fiával meg egy haverral+ ha kellett segítettem. Milka kb meg lesz.
2018. máj. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A régi cserepet rakták vissza?


Kimaradt a kérdés leírásból:

Azt olvasni, hogy az építőipari anyagok árai folyamatosan emelkednek.

Megéri egy kicsit várni a teljes tetőfelújítással és a csak a kis javítást intézni?

Várható egy-két éven belül, hogy kipukkan az ingatlan lufi és lejjebb mennek az árak?

2018. máj. 17. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem, új cserép. Neki mindegy mit rak, nekem nem.
2018. máj. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem lesz olcsóbb sose. Emelkedik az energia ár, a bérköltség, az alapanyag, + a a vezérkar is egyre jobban szeretne élni.
2018. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Egy cserepezés munka dija kb 4000/m2

Felénk ennyit kérnek az ácsok .

2018. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Pontos árat kérj. Olyanba ne menj bele hogy majd utána megmondja most nem tudja pontosan. Nálam m2 árban dolgoztak. Utólag mondta elszámolta a m2 -t. Kevesebbet számilolt. De az ő hibája. Nem kér többet mivel már megegyeztünk. Rendesek voltak. 10 éve.
2018. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Ács vagyok, cserépátrakást nem vállalok.

Bruttó 22 000 forintért vállalunk teljes tetőfelújítást, ebbe beletartozik a lecek, ellenlecek cseréje is, tetőfólia, gombaölő

2018. máj. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%
Kinek nem tetszett az ami két éve megtörtént? Várom a jelentkezést. Vagy már a valóságot is lepontozzuk?????
2018. máj. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#5

Abba a 4000/m2-be mi tartozik bele? Famunka, fólia, anyagköltség?

Mert egy 300 m2-es tetőn csak munkadíjnak 1.200.000 Ft. nekem egy kicsit soknak tűnik.


#7

A cserépátrakás mit jelent?

Cseréppel nem, de a fa, ács munkával foglalkozol?

A 22.000 Ft az Ft/micsoda (m2,óra,nap)?

Sajnálom, de nem teljesen világos amit írtál, hogy pontosan mit és mennyiért csináltok.


A felhasználandó anyagot az ács veszi meg és én utólag a munkadíjjal együttesen fizetem ki, vagy elkéri tőlem az anyagköltséget előre?


Egyáltalán mi az amit előre ki szabad fizetni?

(Más területen jártam már pórul az előre kifizetéssel.)


Ha már bevallottan egy ács is felbukkant, akkor muszáj megkérdeznem, hogy mi a helyzet a garanciával, meg a számla nélkül olcsóbb dologgal (ha létezik még ilyen)?


Köszönöm az eddigi válaszokat, és remélem lesznek még.

2018. máj. 17. 22:16
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

"A 22.000 Ft az Ft/micsoda (m2,óra,nap)?"


22000 ft/m2


"A felhasználandó anyagot az ács veszi meg és én utólag a munkadíjjal együttesen fizetem ki, vagy elkéri tőlem az anyagköltséget előre?"


Sokan elkérik, mi pont nem.


"Egyáltalán mi az amit előre ki szabad fizetni?"


Részszámlát kiállíthatsz, ha kész van az 50%-a a tetőnek úgy nagyjából akkor kifizetheted a munka 50%-át.


De olyat is tudsz hogy ha kész van a munka 75%-a akkor fizetsz 50%-ot.

2018. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!