Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi a valós, gázszámlán...

Mennyi a valós, gázszámlán látszódó megtérülés szigetelésnél? 30% megy el falon szigeteletlen állapotban, kb. egy régi építésű háznál, írják az oldalakon.

Figyelt kérdés

De ha szigeteljük a falat, akkor a fal U=1,5>0,3-re csökkenése 80% javulás lenne, ergo a falon távozó 30%-nak a 80%-át spórolnánk, tehát összesen matematikailag 24%-ot.

Kb 1,5-2 millió lenne a 150m2 szigetelés/csak az anyag 900 ezer-15cm eps/, éves fűtés kb 300 ezer, így évi 72 ezret spórolnánk, és 20-28 év alatt térülne meg?


2018. máj. 21. 08:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit bonyolultabb számolást igényel. A falon lévő veszteség erősen függ a külső és belső hőmérséklet különbségtől. Minél nagyobb a különbség annál több a veszteséged. Ha enyhe a tél, akkor sokkal kevesebb a veszteséged.

Ezen kívül, vannak belső hőkiegyenlítődések a falakon keresztül.

A szigetelés javulása sem úgy aránylik. Egy idő után egyre kevesebb lesz a megtakarítás, hiába szigetelsz minél vastagabban, nem lesz olyan arányú a megtakarítás.

Keress hozzá kalkulátorokat a neten van bőven.

2018. máj. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

„20-28 év alatt térülne meg?”


Ez a lényeg. 6-7 évnél több időnyi megtérülés esetén felesleges rákölteni, inkább legyen ez a pénz vésztartalék, hátha balul sül el valami.


(Az is igaz, hogy sokan a tudatukban a szigetelést egy magasabb komfortfokozattal azonosítják, ha te is ilyen vagy, akkor viszont érdemes belevágni.)

2018. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában hasonló mesék hangzanak el ahhoz, mint ahogyan azt bizonygatják, hogy kinek mennyire keveset fogyaszt az autója.

Ami nem biztos, hogy valaha megtérül a befektetésed.

Ami biztos, hogy ott is penész lesz, ahol eddig sohasem volt.

2018. máj. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a penész ott is lesz, ahol eddig soha szöveg igaz alkoholista Sanyibácsi által kivitelezett, "én ilyet már láttam főnök" című nagytudású kivitelezőkre.


Ja ez ennél lényegesen bonyolultabb, mert gondolom nem egy ablaktalan, tökhomogén csak a falvan házban élsz.

Néhány apró adalék:

-mekkorák a nyílászáróid, milyen sűrűn, milyenek, fal vastagságában hol helyezkednek el, a spaletta milyen szigetelést enged (van-e redőnyöd, stb);

-lábazat kérdésköre

-aljzatod kialakítása

-zárófödém kialakítása, ereszalj kialakítás, térdfalas-e az épületed,...

és még megannyi kérdés.

2018. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan szigetelj!


Fontos a födémre is gyapotot teríteni!


Amúgy 20 év múlva nem 300 ezer lesz a gázszámlád, hanem lehetséges, hogy 1-2 millió. Jó, ez nyilván az infláció játéka, de akkor is.


A házad is komfortosabb lesz, nem sugározzák a falak a hideget.


Többre mész vele, mintha elmennél 2 hétre a Bahamákra.

2018. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zoliz válasza:
89%

Én tavaly szigeteltem a padlást 20cm kőzetgyapottal:Reggelre mindig vissza hűlt előtte a lakás 17 fokra(fával fűtők),szigetelés után reggelente 20 fok lett már első naptól kezdve.Én ajánlok mindenféle szigetelést már csak a komfort érzett miatt is.

Ami a penészedést illeti:Reggelente 5 perc szellőztetés(ha van szigetelés ha nincs a friss levegő miatt)

2018. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!