Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen szakembert keressek...

Milyen szakembert keressek teljes panel stang felújítására?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom panelnél ahol a vízvezeték illetve szellőztető megy, azt nevezik stangnak. Ennél a résznél régebben volt beázás, elég ronda (foltos), illetve a régi vízvezetékek vannak.

Úgy gondoltam az egészet kibontatom.


A vízvezetékszerelő gondolom nem fog bontani, a burkoló sem fog vízvezetéket javítani. Az sem jó, hogy egymásra várjanak, ha nem jön az egyik, nem tudja folytatni a másik...


Keressek valami komplett lakásfelújító céget, hátha elvállalnak ilyen kisebb melót?

Olyat szeretnék, hogy kompletten átveszem az egészet, ne az legyen, hogy egyik a másik munkáját tönkreteszi, egymásra mutogassanak.



2018. máj. 22. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy strang; a fel és leszálló fővezetékek cseréje nem a te dolgod, az a teljes lakóközösségre tartozik és a közös pénzből megy, az közös.

A vizet a vizes ujjítja fel és stb. Bontani is bont megfelelő díjért, ezt meg kell beszélni vele. Sok vállalkozó összeáll, így a burkoló hozhat egy vizest vagy festőt, ők össze vannak szokva, együtt elintézik, megosztják a munkákat.

2018. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

előzőnek igaza van, a függőleges felszálló vezetékek a házé,

közös képviselővel beszélj, az egészet érdemes egyben cserélni, nem szakaszosan, de ez milliós költség lehet.

2018. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"így a burkoló hozhat egy vizest vagy festőt, ők össze vannak szokva"


Ok, köszi én is valami hasonlóra gondoltam.


" a fel és leszálló fővezetékek cseréje nem a te dolgod"


Legfelső emelet amúgy. Olyan gondom van, hogy amikor volt a meleg és hidegvízmérő kötelező cseréje, akkor későn vettem észre, hogy mind a két vezetéknél a "szakemberek" nagyon trehány munkát végeztek. Lóg a levegőbe a vízvezeték!

Úgy értem kijön a stangból a vezeték vízszintesen, azon van a vízóra, majd megint vezeték, na ez a része nincs semmin és utána megy a vezeték a csapba. Régen fogta ugye a másik ponton egy csavar. Na azt kiszedték, és nincs semmihez rögzítve. Tudom érthetetlen így, de mintha egy seprűt a tenyereddel tartanál, aminek a végét nem fogja senki. Bármikor eltörhetne. Persze kitámasztottam mosogatószeres flakonnak, de hát ez így nem az igazi.

Nem az én hibám, de fontos lenne normálisan megcsináltatni.

2018. máj. 22. 18:23
 4/6 bamboochatheone ***** válasza:
Hát erről jó lenne egy kép mert így nehéz elképzelni.
2018. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha egy seprűt tartasz a kezedben, soha az életbe nem fog eltörni.
2018. máj. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Na, de a lényeg, fogj egy ilyen csövet, és hajlítsd meg puszta kézzel. Ha sikerül, akkor nagyon erős vagy, ne rángasd azt a csövet. :D
2018. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!