Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik fából lehet tartós...

Melyik fából lehet tartós tetőt építeni? Lucfenyő tényleg gyenge minőség?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tetőszerkezetet tudomásom szerint akácból szoktak készíteni, akár gerenda, akár u.n. cseréplécnek
2018. máj. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én tudomásom szerint meg fenyőből van a gerenda és a cserépléc is. Nálam biztos én magam vettem
2018. máj. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Fenyő az mind, ahogy 2 írja. És elèg tartósak ha lekezelik rendesen.

De ha nem bízol benne vegyèl vörösfenyőt annál jobb nemigen van. Max az ácsok szidnak, mert kimegy a fűrèsz èle.

2018. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akácot ember nem tudná megfizetni. Gombaölő, tűzgátló, korrekt kivitelezés esetén 50-60 évet kibír. Én egy közel 60 éves házban lakom, tavaly cseréltünk cserepet, de a gerendák maradtak. Pedig abban az időben nem voltak ilyen kezelő anyagok. A kéménynél volt egy kis beázás, ott egy 4méteres darabot ki kellett cserélni. Lécezés kicsit jobban elfáradt, de az nem volt egetverő tétel.
2018. máj. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vörös fenyő, vagy mégjobb a borovi.
2018. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ára alapján:

- Alföldön az akác az olcsóbb, a fenyő a drágább

- Dunántúlon, Északon pedig pont fordítva


Ezen az alapon én is lenullázhatnék mindenkit, aki a fenyőt írja.

2018. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kendács tyúkólon kívül én még máshol akác tetőt nem láttam. Alföldi vagyok, több parasztházat, tanyát elbontottam.
2018. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Most jövök a tüzépről, a fenyő isqvadrága. Dobtam egy hátast.
2018. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor általában lucfenyőből szokott készülni? Nekem egy ács mondta, hogy nincs tartása és azért nem ajánlja a lucot..
2018. jún. 1. 11:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon a tartósságra mész, nem bízol a fában, akkor az acél zártszelvényeket ajánlom. Össze kell hegeszteni a vázszerkezetet, a burkolást meg 2-es, 3-as rozsdamentes acéllemezből lehet megoldani.

Na egy ilyennel évtizedekig nem lesz problémád, a karbantartás is minimális.

2018. jún. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!