Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb mennyibe kerül egy 68m2-es...

Kb mennyibe kerül egy 68m2-es lakásnál a fürdő és a WC csempézése?

Figyelt kérdés

Szeretnénk felújítani az említett két helyiséget, amely külön van. A wc kb 2m2, a fürdő valamivel nagyobb, talán kb 4 négyzetméter.


Jelenleg sima fehér fal van a wc-ben, csempe a fűrdőben, valamint műanyag padló mindkét helyen. Ehelyett szeretnénk új csempét. Olyan 120cm magasságig gondoltuk. A fürdőbe kád helyett beépített zuhanykabint gondoltunk, ami + burkolást igényel.


Mennyibe kerülhet ezt egy szakemberrel megcsináltatni? Valamint, a burkoló vállalja a régi leszedését, vagy ahhoz külön ember kell? A helyezín megyeszékhely, nem Budapest.


Köszönöm a válaszokat!


2018. máj. 30. 22:59
 1/3 anonim válasza:
Nekunk korulbelul 1 millio forintba kerult szakemberrel (3 m2 wc, 4 m2 furdo). A furdokad csempezese is benne van az arban, zuhanynal nemtudom mit lehet. Nekunk vallaltak a regi csempek leszedeset ami 1-2 napi munka volt.
2018. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi régebben csináltattuk, kb 10 éve.

Nekünk olyan zuhanykabinunk van, ami csak kétoldalú, a másik két oldal maga a csempe. Ezért a zuhanykabin tetejéig van csempézve az egész fürdő.

Nekünk egy burkoló hozta az embereket, akik összedolgoztak. Egy kisebb fennakadás volt az elején: leverték a csempét, utána jött a vizes szerelni. Azt mondja itt a kád, erről nem volt szó, hogy kiveszi. Mondom, ezt beszélje meg a burkolóval, hogy ki mit csinál, mert én nem tudom kivenni. Majd a vizes lement egy nagy kalapácsért az autójához, kettőt rávágott a vaskádra és összetört. Kicsit féltem, hogy egy emelettel lejjebb kerülünk, mert rezgett alattam az egész betontömb :) És két darabban vitték el a kádat.

Ezen kívül minden rendben ment. Bár ugye itt sem volt fennakadás.


Az egész művelet 500 ezerbe volt. Ebbe benne volt anyagköltség és munkadíj. Zuhanykabin is illetve egy kis mosdó szekrénnyel.


Én a WC-t saját magam csináltam, ha van időd, lehet nagyon szépet csinálni, mintákat beletenni fillérekből.

2018. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan 380.000at mondott anyag nélkül az ember.
2018. máj. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!