Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Tényleg igaz, hogy felújításná...

Tényleg igaz, hogy felújításnál a munkadíj az még 1x az anyagár?

Figyelt kérdés

Életemben nem újítottam még fel semmit, naiv 26 éves friss házasok vagyunk és most veszünk majd közös lakást a párommal. Viszont egyáltalán nem forgunk ilyen körökben és nem szeretnénk, ha átvágnának a "mesterek". Budapestről van szó egyébként.


Én úgy hallottam, hogy általában burkolásnál az anyagárral megegyező összeget kérnek el munkadíjra. Ez tényleg így van?



2018. jún. 4. 18:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, sőt hidd el a legkevesebb mondjuk a burkolólap ára, vagy az anyagköltség.
2018. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már több.
2018. jún. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt.

Mi összes festettünk, nyilván a végére mindenkinek tele volt vele a hócipője, hogy finoman fogalmazzak..

Szóval kijelelntettem, hogy legközelebb csinálja akinek ez a szakmája, én meg max ellenőrizni jövök, szóval jól megnéztem az árakat, Google első 3-4 találat alapján, hát horror árak vannak, az anyagköltség nagyságrendileg(!) kisebb, mint a munkadíj.

Mi vettünk 2*5l szineset, aminek a fele megmaradt, + ~ 20l fehéret alapozásra illetve minden szükséges eszközt így volt kb 30-50k.

Kifestettük 3gy ~4 nm konyha felét, egy 19nm szoba 3 falát és egy ~7nm szobát, 2 fehér alapozó + 1-2 réteg szín, szóval összesen kb. 200, vagy valmivel több nm-nyi falfelütet.

Ennek a munkadíja fehérrel 800/nm/2 réteg és 900 színessel ha monjduk fel-fel akkor 100*800+100*900 = 170 000 froint, és ebben nincs benne a az egyéb felmerülő költség illetve a nyilvén kiszámlázott maszkolás és társai, vagy az anyagár, vagy a hozott anyaggal dolgozás miatti felár.

Tehát jah, el tudom képzelni, hogy burkolásnál is minimum hasonló árak mennek, sőt...

2018. jún. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez 5-10 éve még igaz volt, ma már jóval drágább a munkadíj. szóval ha nem fürdesz a pénzben mint Dagobert bácsi, akkor vagy csinálod magadnak, vagy bajban leszel.
2018. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak tobbe is benne lesz főleg ha normális szakembert akarsz
2018. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ennyi, de mitől kerül többe lerakni az 5000ft/nm-es zalakerámia járólapot, mint az 1500-as OBIsat? :) Csak azért, mert látja, hogy van pénz drága járólapra, akkor húzzuk le a megrendelőt?
2018. jún. 4. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, mi a kemény 4 négyzetméteres fürdőszobánkat csináltattuk meg. Járólap lerakása, csempézés, és egy kád lerakása. A csempe és a járólap kb.250 ezer volt( ha már kicsi legyen szép alapon) a kád 70 ezer + csemperagasztó, fugapor stb.. a burkolás díja 700 ezer forint volt..és akkor még nem beszéltem a vizesekről akik simán elkértek 200-at a 2 napi munkáért.
2018. jún. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az obisat is ugyanabnyiért rakják le mint az 5000 ftost, szóval az anyagon nem érdemes spórolni
2018. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem igaz, hogy annyi a munkadíj, mint a lap ára. A munkadíj jelenleg 4-6 ezer Ft körül van. Ehhez jön még a lap ára + a segédanyagok (fuga, ragasztó, stb) 1800-2000 Ft + a burkolat alá kerülő szigetelés. De ez most állandóan változik, kevesebb nem lesz.
2018. jún. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Én burkoló vagyok, 7000 forint/m2 nettó munkadíjjal dolgozom, idén már nincs is szabad időpontom.
2018. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!