Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Két ház közötti koax-kábel és...

Két ház közötti koax-kábel és UTP kábel kihúzásához (lengőkábel) hol tudok szerelvényeket venni? Bövebben lent.

Figyelt kérdés

Két ház között kb. 17 méter van és korábban volt is itt kábel, amit felújításkor részben levágtak. Az egyik oldal rendben van, házon fent van a kábel, de a felújított házra kellene rögzítenem a kábelt. Ezt az eresz mentén el tudom vinni a Rack szekrénybe, ez sem gond. Hogyan rögzítsem a kábelt a házhoz? Jelenleg van egy ovális rész a kábel végén, amit egy kampóba pl. be tudnék akasztani. A ház talpszelemenje a kábellel párhozamosan áll. Ha egy nagyobb kampót vásárolok, és azt rögzítem, akkor nem fog az a mocorgástól (szél miatt pl.) kicsavarodni? Gondolkoztam azon, hogy ha egy lemezen lenne 4 lyuk, és a lemezhez lenne hozzáhegesztve egy kampó, vagy inkább heveder, akkor rögtön 4 csavar fogná a kábelt. Van ilyen kész elem valahol, ahol vásárolni lehetne? A húzóerő nem túl nagy, tehát simán elbírom a kábelt kézzel. Saccra 10-20 kg. lehet a húzóerő a kábelben a rögzítési pontnál.


Természetesen tudom tenni úgy is a kampót, hogy annak a menete a kábelre merőleges legyen, így elvileg nem csavarodhat a mozgástól.


+1 kérdés: érdemes cserélni a levágott, kb. 25 éves koax kábelt újra? A régit mindenképp toldanom kellene az elvezetésnél, kb. 7 méter hosszon, a rögzítési pont után 1 méterrel (tehát ez a 7 méter menne már az eresz vonalában a rack szekrényig). A kábelben nem egy ér fut, hanem több szál.


2018. jún. 12. 12:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!