Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mosható falfestéknek vannak...

Mosható falfestéknek vannak hátrányai?

Figyelt kérdés

Lakásvásrálás/felújítás küszöbén vagyunk. Hamarosan tervben van a baba is, úgyhogy a mostanában nagyon reklámozott mosható falfestéken gondolkoztunk, de nem tudom, hogy ennek nincs-e valami hátulütője?

Nem vagyok egy nagy barkács-mágus, de ezek a gumi alapú festékek engedik lélegzni a falat? Egyáltalán panelnél ez mennyire fontos szempont? Mert hogy panelről van szó. 1-2 helyen lesz gipszkarton is, oda is ugyanezt használnánk.

Ti mit gondoltok?



2018. jún. 18. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy a reklámozott miben tér el a normál diszperzióstól, de a fehér diszperzites konyhai falat már sokszor lemostam gond nélkül.

Minél több rétegben viszed fel a lélegzőnek reklámozott festéket, annál kevésbé fog lélegezni. Azonkívül ez a lélegzés egy kissé túllihegett dolog. Szerencsétlen fal nem szívja és fújja ki a levegőt folyamatosan. A pára szabályzásban is a fal egy bizonyos rétege játszik csak szerepet. A jó páraáteresztés ott a fontos, ahol régi házaknál nincs vízszigetelés, és a falba felkúszó nedvességet ki kell párologtatni valahogy. A vízszigetelés esetén ilyen nincs, csak a lakás páráját veszi fel és adja le, anyagtól függően.

A festéken kívül pedig sok-sok egyéb más anyag kipárolgó gőze miatt jobban kellene aggódnod, mert a bútorlapok, szőnyeg, stb mind káros anyagokat ereget a levegőbe, ez az-az új szag mikor megveszed.

2018. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mostanában kezdek bele én is mindenféle festésekbe, én is akarok használni, de csak oda, ahová tényleg kerülhet olyan szennyeződés, amit le kell mosni (pl. villanykapcsoló környéke, ajtókilincsnél a fal éle 1,5 m magasságig, gáztűzhely környéke stb.), a többi helyre felesleges. Úgy vélem.
2018. jún. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!