Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserepeslemez tető. Melyiket?...

Cserepeslemez tető. Melyiket? Tapasztalatok, vélemények.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már biztos,hogy cserepeslemezzel szeretném a felújítani a tetőnket.Elég szépek és elég sok fajta is van.Színben,alakban és gyártóban is ,hazai vagy külföldi különböznek.

Itt van egy pici problémám.Mivel annyi gyártó van nem tudom melyiket is válasszam.Olyant keresek akik general kivitelezést vállalnak.

Akiket eddig néztem:Betolemez hazai cég és nagy választék színben formában.Bilka/Summa cserepeslemez ők román anyacégtől szerzik be a lemezeket és szerelik itthon.Szintén nagy választék színben formában.

Tesz97 magyar cég és talán ők tűnnek a legolcsóbbnak egyelőre.De itt nincs nagy választék.

Swedsteel ők talán eddig a legdrágábbak.


Amennyire beleástam magam fontos a bevonat és hogy mennyire vannak lekezelve.Valamint az anyagvastagság.

Ennek arányában növekszik az ár is.


Köszi!



2018. jún. 21. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Amelyik drágább az valamivel jobb is .

A probléma később inkább a kivitelezők hanyag,hiányos munkája miatt adódik .Igyekeznek gyorsan végezni,aztán többet nem is látod őket .

Vállalkozók drágábban is dolgoznak,de garanciát csak a főnöktől tudsz kicsikarni .Na itt van a kutya elásva .

Ha cége ad garanciát,az akár gyorsan meg is szünhet.Aztán kitől kéred a garanciát .

Ezt a munkát bevállaló főnöktől lehet személyesen kérni,mert utólag nem lesz kivel pereskedni sem .

A lemezek felrakásánál nagyon sokat mellé fúrnak,majd elfeledik a lyukakat tömiteni,és folyik be a víz .

2018. jún. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magamnak csináltam meg és teljesen egyedül. Nem egy nagy durranás.

Volt rá 10 év garancia, de ennek már vagy 20 éve, és semmi baja.


Magát a lemezt csak egy-két gyártó készíti.

A viszonteladók nem gyártók, csak préselik és méretre vágják.

Vagyis kb ugyanazt az anyagot veszed, csak különböző árakon.

2018. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*Ha ügyes vagy, akkor kb. 8-900 Ft/m2 áron megúszhatod.

(pl. Jászberény.)

2018. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A jászberényi Öcsi-Kernél sem kapod meg 900-ért.

Az esetleg 6-8 éve volt, manapság 1500 körül mozog.

De még így is messze ők a legolcsóbbak.

2018. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pont a jobb munka miatt akarok "nagyobb" profibb céget választani és nem a helyi Tüzépes csapattal felrakatni.De persze ez sem garancia,hogy a nagyobb cég jobb munkát vegez.

A matt verzióknál már 15 évet írnak de van olyan bevonat ami 30-50 évet ígér.

De persze gondolom 15 év után sem lesz semmi baja.Meg tényleg ezek a cégek hol lesznek 30 év múlva...

Néztem az árak nagyjából egy szinten vannak de persze van pár drágább típusú is.

A kivitelezést jó lenne jóval olcsóbban megúszni ,mint cseréppel meg azért esztétikus is legyen.

A tetőnk 120 négyzetméter.

A betolemeztol ígérte az egyik kivitelező jönne megnézni hétvégén a tetőt ,ez volt egy hónapja...

2018. jún. 22. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Jászberényben kb egy hónapja vásároltam 900-ért.

Bocsika!

Hivatalosan 1150 Ft-ért hirdetik még MA IS!!

[link]


Itt találtam 30 év garanciával:

[link]

2018. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!