Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Garancia tetőcserére adható...

Garancia tetőcserére adható vagy jogosan kérhető?

Figyelt kérdés

A munka elején árajánlatot kaptunk, szerződést nem, fizetés banki átutalással történt.

Nyilván szeretnénk garanciát, a garancialevél kötelező, vagy ő dönti el, hogy ad-e vagy sem?



2018. jún. 13. 08:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Fű alatt ,feketén ,szerződés nélkül olcsóbban akartad.

Hát most már ő dönti majd el,hogy akar e neked garanciát adni a munkájára.Ha ránt a vállán és azt mondja,hogy nem,akkor ezt csak magadnak köszönheted.

Vagy számlával kéred és akkor már ő megfizetteti veled az összes járulékot,amit ő befizet ez után a munka után.

Szerződéses ,vagy garis munka,csak számlával ajánlatos,de ezt az elején kellett volna megbeszélned vele.

2018. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozó, akkor akár ad, akár nem írásba; az 1 év az van rajta alapból. Természetesen számla ellenében lehet érvényesíteni, de az utalás is lekövethető, hacsak nem az ő nevén van a számla, akkor az problémás.
2018. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Garanciát csak tetőfedő vállalkozótól kérhetsz,akinek a NAV felé van a munkáról elszámolási kötelessége,mert ez egy bevétel a számára ,és adót is kell fizetni .

Ez a költség viszont bent lesz a munkadijban is.Minden termékben már ott van a garanciális költség az árban .

Garanciát csak szóban igérnek, a tisztességes iparos a kezdeti híbákat ki is javítja .

2018. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem akartam olcsóbban, hivatalosan akartam, minden banki átutalással történt, minden számlára lett véve, és a munkadíjról is számlát kapunk. Ács tetőfedő cég, vállalkozó. Ha fű alatt akartam volna, megkértem volna a családból az ácsot, hogy csinálja meg...Nem véletlen kértünk fel egy céget a munka elvégzésre.
2018. jún. 13. 18:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha szüksèges fordulj a fogyasztóvèdelemhez. Neten is rákereshetsz.
2018. jún. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!