Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elrontom-e a vályogház hőszige...

Elrontom-e a vályogház hőszigetelési tulajdonságait, ha a falakat belül, gipszkartonnal borítom?

Figyelt kérdés

2018. jún. 22. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Úgy érted párazárás, hőszigetelés nélkül?

Picit igen. A hőszigetelése nem jó eleve, a hőtehetetlensége miatt szeretik (nyáron jól csillapítja a nappali hőcsúcsokat), ez romlik, ha légréssel szereled a gipszkartont. Máshogy meg nehéz, mert általában nem túl egyenes a faj

2018. jún. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Hogy ronthatnád el, ha egyszer nem bontod meg a vályogot?

A gipszkarton egy plusz hőszigetelést ad hozzá. Ha levegő van alatta, az meg még egy plusz szigetelést.

(Hogy párazárás tekintetében ront-e valamit a helyzeten a két külön anyag, azt majd megmondja más, de szerintem nem.)

2018. jún. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A gipszkarton nem párazáró. Talán az impregnáltnak kicsit nagyobb az ellenállása a párával szemben, de ez az adatlapon rajta van. Én azért az alsó sávban(kb 50cm) impregnáltat raknék, mert az ha van némi nedvesedés nem esik szét. Hőszigetelés szempontjából meg nem oszt-szoroz, mert kb ugyan az a hővezetési tényezője mint a falnak.
2018. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de én továbbra is kételkedek. A tömör falak mint hőakkumulátorok szolgálnak. Télen hosszabban tartják a meleget, nyáron a hideget. Ha most én kontárkodok, kapok egy vékony falat, amely egy légréssel el van szigetelve a tömör faltól. Télen hamar felfűtődik, de néhány ajtónyitás után ki is hűl. Nyáron fordítva. Kérdésem valahogy így kellett volna, hogy szóljon: Megváltoztatom e a vályogház sajátos tulajdonságát, ha a falakat belül, gipszkartonnal borítom?
2018. jún. 24. 07:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A falakat kétféle módon lehet gipszkartonnal "borítani". Az egyik módszer az un. szárazvakolat, amikor a falra ragasztó-pogácsákkal felragasztják a gipszkarton lapokat, így létrehozva egy sima belső felületet amit már csak glettelni kell. Itt nincs semmilyen hő-és páratechnikai probléma. Ezek szerint te a másik módszerre gondoltál, amikor is vagy párnafára, vagy a saját rendszersíneire légréssel
2018. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
rögzíted a gipszkartont. Hőtanilag itt nem lesz olyan probléma amire gondolsz, mert a 12mm gipszkarton hőszigetelése elhanyagolható, a mögötte lévő kb 5cm légrés, pedig a belső konvekció miatt nem szigetel jól (15mm légrés felett a belső súrlódást legyőzi a a hideg-meleg oldal közti konvekció). Itt az elsődleges problémád a párával lehet, mert valószínűsíthető, hogy a vályogfal alatt nincs semmilyen szigetelés, és nedvesedik. Ennek a nedvességnek szabad utat kell engedni, különben berohad az egész fal. Én első körben is úgy csinálnám, hogy nem raknék a gipszkarton alá párazárót, hogy ki tudjon jönni a nedvesség, és mellette a légrést is kiszellőztetném úgy, hogy helyenként alul-fölül szellőzőlyukakat hagynék. Ha párnafában gondolkodsz, azt mindenképp gomba ellen alaposan kezeld le.
2018. jún. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A tömör vályogfalak ezután is ott lesznek, nem fogod elbontani. A tulajdonságuk nem fog megváltozni a gipszkarton miatt. Ugyanúgy tárolni fogják a hideget/meleget.

A vályog nem egy jó hővezető. Ugyanúgy, ahogy a gipsz és a levegő. Ebből adódik, hogy jól hőszigetel.

A gipszkartonnal növeled a fal hőakkumulátor-képességét.

2018. jún. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor el van döntve, lesz gipszkarton. Amúgy a nedvességgel talán nem lesz gond, mivel profi falszigetelők teljes egészében átvágták a falakat és körbeszigetelték a tanyát. Ne mondjam mekkora a felfordulás. Gépileg nem lehetett, mivel omlott a fal, így aláfalazták. Most várunk néhány hétig és jöhet a felújítás.
2018. jún. 24. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!