Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Focikatalógus VB tippjáték 200x200

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Milyen csempét érdemes venni a fürdőbe, ha nem sok látszik belőle? Magy. Lentebb

A fürdő fala, amennyi burkolva lenne kb 17 m2.

A fal 202 c magasságig lenne beburkolva, afölött a fal, tehát nem plafonig lenne burkolva.

Nőként eleve egy lilás és/vagy rózsaszín árnyalatú csempét tudtam elképzelni, nem pedig beige és vajszínű csempéket amikkel tele vannak a boltok.

Még a falszínnek is lilás-rózsaszínest néztem ki. Neten keresgéltem és rábukkantam erre:

[link]

A 6 csempéből álló virágot tudnám elképzelni a kád fölé, és a többi falra pedig a lila és a rózsaszín csempe kombinációját, pl soronként. Azaz felül kb. 5 sor lila, lent 5 sor rózsaszín. A bökkenő az, hogy a kádnak oldallapot rendeltünk, tehát az nem lesz csempézve.

Lesz a kádon kívül egy 90x90 cm ablak, egy fürdőszekrény ilyesmi:

[link]

+

egy tükrös mosdós szekrény ilyen csak szélesebb:

[link]

+

egy villanybojler + egy wc + egy mosógép, tehát nem sok látszik a falból. de ragaszkodok ehhez a színvilághoz, nem akarok kórházat a fürdőből. Sajnos maga a fürdő alapterülete 5.3 m2. Ezért kellenének a nyújtott csempék,amik talán tágítanák a teret.

Vidéki vagyok és Szegeden is megnéztem.

Több csempeboltban is voltam, és kiszámolták hogy a képpel együtt kb. 102 ezer lenne csak a csempe a boltban. (Nem a netről rendelve, de akkor meg a kiszállítást megy rá.) Megérné egyáltalán, ha nem is látszik egy teljes fal a fürdőben, csak részletek?

Obiban volt hasonló csempe, de ott is darabáron adják a szép mintás lilás csempéket. Ott se lenne sokkal olcsóbb, de az mégsem ilyen szép, mint a Tubadzin csempecsalád.

Tanácstalan vagyok, mert nem tudom hogy nézne ki készen. Nem tudok Budapestre felutazni látványtervért. Volt valaki hasonló helyzetben?

júl. 11. 23:50  Privát üzenet  

A válaszok
Nagyon nehéz bármit is mondani úgy, hogy nem látjuk a helyiséget. Általános szabály szokott lenni, hogy ha kicsi a szoba, akkor a világos színek domináljanak, a csempe pedig lehetőleg legyen kicsi, így még jobban tágabbnak hat majd az összkép (nem mindegy, hogy egy fal 3 nagy csempéből áll, vagy 10 kicsiből, nem tudom érthető-e így). A padló az lehet sötét, hogy kiegyensúlyozza a túl sok világost.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont júl. 12. 00:53 Privát üzenet
Ennek olyan színe van mint egy punci kifordítva..

A válasz 35%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont júl. 12. 14:44 Privát üzenet
Ha küldesz méreteket a fürdőszobáról + fényképeket, akkor megpróbálhatok összedobni egy látványtervet.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont tegnapelőtt 14:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyik fürdőbe érdemes ellátogatni Budapesten?
Fürdőbe sötét vagy világos csempét érdemes a földre rakni? A vízkő nem látszik meg nagyon a sötéten?
Melyik fürdőbe érdemes Budapesten elmenni?
Pesten vagy Pest megyében melyik fürdőbe érdemes elmenni, ahol sok fedett medence van, főleg úszós, nem túl meleg termálok?!
Szerintetek olyan lakásba ahol nincs központi fűtés milyen bojlert érdemes rakni a fürdőbe?
Karlovy Vary-ban melyik fürdőbe érdemes elmenni egy napra egy prágai nyaralás során?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!