Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen csempét érdemes venni...

Milyen csempét érdemes venni a fürdőbe, ha nem sok látszik belőle? Magy. Lentebb

Figyelt kérdés

A fürdő fala, amennyi burkolva lenne kb 17 m2.

A fal 202 c magasságig lenne beburkolva, afölött a fal, tehát nem plafonig lenne burkolva.


Nőként eleve egy lilás és/vagy rózsaszín árnyalatú csempét tudtam elképzelni, nem pedig beige és vajszínű csempéket amikkel tele vannak a boltok.


Még a falszínnek is lilás-rózsaszínest néztem ki. Neten keresgéltem és rábukkantam erre:

[link]


A 6 csempéből álló virágot tudnám elképzelni a kád fölé, és a többi falra pedig a lila és a rózsaszín csempe kombinációját, pl soronként. Azaz felül kb. 5 sor lila, lent 5 sor rózsaszín. A bökkenő az, hogy a kádnak oldallapot rendeltünk, tehát az nem lesz csempézve.


Lesz a kádon kívül egy 90x90 cm ablak, egy fürdőszekrény ilyesmi:

[link]


+

egy tükrös mosdós szekrény ilyen csak szélesebb:

[link]


+


egy villanybojler + egy wc + egy mosógép, tehát nem sok látszik a falból. de ragaszkodok ehhez a színvilághoz, nem akarok kórházat a fürdőből. Sajnos maga a fürdő alapterülete 5.3 m2. Ezért kellenének a nyújtott csempék,amik talán tágítanák a teret.



Vidéki vagyok és Szegeden is megnéztem.

Több csempeboltban is voltam, és kiszámolták hogy a képpel együtt kb. 102 ezer lenne csak a csempe a boltban. (Nem a netről rendelve, de akkor meg a kiszállítást megy rá.) Megérné egyáltalán, ha nem is látszik egy teljes fal a fürdőben, csak részletek?


Obiban volt hasonló csempe, de ott is darabáron adják a szép mintás lilás csempéket. Ott se lenne sokkal olcsóbb, de az mégsem ilyen szép, mint a Tubadzin csempecsalád.


Tanácstalan vagyok, mert nem tudom hogy nézne ki készen. Nem tudok Budapestre felutazni látványtervért. Volt valaki hasonló helyzetben?


2018. júl. 11. 23:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz bármit is mondani úgy, hogy nem látjuk a helyiséget. Általános szabály szokott lenni, hogy ha kicsi a szoba, akkor a világos színek domináljanak, a csempe pedig lehetőleg legyen kicsi, így még jobban tágabbnak hat majd az összkép (nem mindegy, hogy egy fal 3 nagy csempéből áll, vagy 10 kicsiből, nem tudom érthető-e így). A padló az lehet sötét, hogy kiegyensúlyozza a túl sok világost.
2018. júl. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%
Ennek olyan színe van mint egy punci kifordítva..
2018. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha küldesz méreteket a fürdőszobáról + fényképeket, akkor megpróbálhatok összedobni egy látványtervet.
2018. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!