Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » H az ebber a gurtnit ki...

H az ebber a gurtnit ki akarja cserélni, vagy redőny leszerelés miatt kivenni a madzagot, akkor a tekerőben lévő tárcsát is ki kell venni hozzá? Vagy az fölösleges?

Figyelt kérdés
Mindegy én már kivettem, el is tört benne picit a fém vége, újra jkell hajlítanom. De hogyan lehet visszatenni és visszatekerni? Van erről valahol videó?

2018. júl. 19. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
találsz róla videót, leírást; csak keress rá a redőnygurtni cserére.
2018. júl. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a lécet/sínt a tokról hogyan lehet levenni? Mi a trükkje?
2018. júl. 19. 23:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy leereszted és lecsavarozod a tengelyről a redőnyt, és akkor feltudod tekerni a zsinórt. Vagy kiakasztod a redőnyt és feltekered teljesen és akkor feltekered a zsinórt.

A redőnyt leengedve középen kinyomod és kipattintható a sínből, így kihúzható egy lamella. Visszafele ugyan így meglehet hajlítani és visszapattintani.

2018. júl. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem én a zsinór másik felén lévő kicsi tárcsára gondolok és a felcsavart fém lemezből álló rugóra
2018. júl. 20. 23:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a dob vagy szétpattintható, vagy pár csavar kiszedése után pattintható szét.

A gurtni cseréhez ki kell húzni a gurtnit, hogy a rugó vége kijöjjön. Ezt ki lehet akasztani, vagy egy kis lyukba egy szeget dugsz, hogy ne ugorjon vissza. Az új gurtni meg mehet rá, aztán felcsévéli, miután a redőnyre feltekerted a másik végét-mert így engeded le.

de egyszerűbb ha keresel videókat leírásokat gurtni cseréről, akad; több technikával is csinálják.

2018. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!