Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Üveg és kőzetgyapoton kívül...

Üveg és kőzetgyapoton kívül van mód is a padlástér szigetelés?

Figyelt kérdés
Csináltunk egy padlás szobát amit be kéne szigetelnem és utána mehetne is rá a gipszkarton, azonban rendkívül allergiás vagyok e két anyagra. Nagyon viszket tőle a szemem és KÖHÖGÖK, viszont meg szeretném magam CSINÁLNI, evvel pénzt spórolva. A gipszkarton meg lett már véve, azonban Sajnos a szarufák közé nem tudom behelyezni a kőzet vagy az üveggyapotot ugyanis mind a kettőtől rendkívül köhögök illetve a szemem is nagyon vörössé válik és viszket. hiába veszek fel védőszemüveget, maszkot, rendkívül allergiás vagyok a két anyagra. Asztalos vagyok, minden kész van, igazából már csak a gipszkarton És ez a kőzetgyapot szigetelés hiányzik
2018. júl. 31. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Sokféle szigetelés van még. Van fagyapot, befújt cellulóz, kender tábla.Fabeton tábla.

nem tudom mennyire használna, ha az általad említett szigeteléseket vízzel lefújod, így csökkentve a szálló szöszöket.

2018. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jófogáson keress rá alkalmi munkást...hát ha.
2018. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre nem te vagy allergiás, hanem ez ilyen. Mindenkinek. Bárki melózik vele annál ezek a tünetek.
2018. júl. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb lazább szerkezetű kőzet/üveggyapot az porlik. Van ebből olyan ami keményebb merevebb. Nem olyan mint a vatta. Az nem porlad. Kereskedésben megmutstják neked szívesen. Az ára többszöröse az olcsóbbnak. Cserében jobb hőszigetelő és nem iritálja a légutaidat. Illetve nem esik össze a szaruzat között 5 év alatt. Tehát hosszú távon megéri.


EPS-sel is szigetelhetsz. Átlósan vágva kevés hulladéka lesz.


Kapható PU szigetelő lemez is. Rohadt drága.

Akár csak a celulóz alapú szigetelő lemezek.

2018. aug. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

minőségi pormaszk és eldobható egyszer használatos védőruha.

[link]


mindenkinél ugyan ilyen tüneteket produkál a gyapotozás, én pl azért nem vállalok ilyen melegben szigetelést, mert az izzadságtól még jobban beletapad a bőrbe, és beöltözni se lehet normálisan mert hőgutát kapsz.

van egyébként már felhasználó barát kőzet gyapot szigetelés kimondottan gipszkartonhoz (user friendly) a KNAUF-tól:

[link]

rá is van írva a csomagolásra hogy felhasználó barát, és valóban alig szúr és a légutakat is kevésbé irritálja.

én már jó ideje csak ilyennel dolgozom.

2018. aug. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm! És ez mennyire merev? mert valaki írta, hogy a vattaszerűbbek összeeshetnek a szarufák között bizonyos idő elteltével. Ez milyen? M?i annak a neve ami merevebb? Csak mert akkor olyat veszek, mert szeretném hogy tartós legyen és ne kelljen kibontanom a falat :) Köszi előre is!
2018. aug. 1. 17:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi táblásított, olyant keress. de ha átnézed milyen van biztosan megtalálod. [link]
2018. aug. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

λ=0,037 W/mk értéknél kisebbek már olyan tömörek és annyi kötőanyagot tartalmaznak, hogy nem esnek össze és nem pozanak.

Ilyen pl:

Ursa DF 32

2018. aug. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!