Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakás beltéri ajtajainál...

Panel lakás beltéri ajtajainál ez normális jelenség?

Figyelt kérdés
Nemrég vásárolt panel lakásunkban álltam neki tapétázni, és emiatt leszedtem az ajtótokokat szegélyező szürke műanyag takaróléceket. Nem nagyon kellett erőltetni, minden szerszám nélkül kézzel simán levehetőek, gyenge kis műanyagból van. Ezután azt láttam, hogy az ajtótokok jóval kisebbek mint maga a falnyílás, a tok és a fal között átfér a kezem, akkora hézag van. Pár helyen vannak ilyen kis lécdarabok betuszkolva, gondolom hogy ne mozogjon a tok a helyén, de ennyi. Normális ez így? Ezek a rések eredetileg ki voltak töltve valami szigetelőanyaggal, ami időközben kimállott onnan, vagy eredetileg így volt megcsinálva? Utóbbi kicsit durva lenne...

2018. aug. 3. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Itt van a jelenségről két kép, ez a lakásban mindegyik ajtónál így néz ki.

[link]

[link]

2018. aug. 3. 22:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Az ajtón kéne lenni több U alkú vasnak, aminek az egyik oldala levehető. Cdavarral lehet összébb húzni az oldalakat, az feszül rá a panelre. Ha ez nincs, ki is eshet könnyen.
2018. aug. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, a mi panelünkben semmi ilyesmi nem volt.
2018. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utóbbi a valószínű. Mekkmester munka a javából.
2018. aug. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Életem első albérletében, Dunaújvárosban láttam hasonlót. Ez nem a "gyári" keret, valami igenügyes szaki csinálta így meg.

Ha nincsenek extra igényeid, akkor:

[link]

2018. aug. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Önmagában teljesen normális hogy kisebb nyílászárót tesznek a keretbe. Viszont ezt purhabbal és takaróléccel zárják ami a képen kimaradt úgy néz ki.
2018. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizony, az utóbbi az igaz.

A mi kerületünkben (Bp., XlX. kerület) is ugyanilyen technológiával épült a panelházak fele a '80-as évek első felében. És bizony ott soha nem is volt semmiféle poliuretán hab (purhab) vagy bármilyen más szigetelőanyag vagy tömítőanyag. Egyszerűen csak bepattintották a szürke műanyag takaróléceket a tokba és ezzel el is tűnt a hézag a szem elől. Hogy alatta mekkora rés tátongott, az senkit nem érdekelt, mert nem látszott.

Konkrétan a mi lakásunkban is ugyanez volt a helyzet, amikor 3 évvel ezelőtt megvettük.

Én kinyomtam óvatosan a hézagot purhabbal, ez sokkal nagyobb stabilitást adott az ajtónak is. A purhab felesleget (kikeményedés után) levágtam tapétavágóval, utána visszapattintottam a szürke takaróléceket, amiket lefestettem fehérre. Így már nincs alatta rés. Csináld magad akció volt.

2018. aug. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!