Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Macskahugyos fallal mit lehet...

Macskahugyos fallal mit lehet kezdeni? SOS?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat, aminek a teraszát az előző tulaj beépítette USB lapokkal (szigetelve, 2 ablakkal), és macskákat tartott ott, és évek alatt a szaguk meg a vizeletük falba, padlószőnyegbe beivódott.


Szőnyeget felszedtük, de a ház külső fala, meg az usb lapok beszívták, és habár tavasz óta felújítjuk az érdemi lakórészt (ezt a szobát nem) és azóta folyamatosan szellőztetünk, de a szag nem akar kimenni. Még nem lakunk ott, de augusztus végén költözünk, de így egyszerűen képtelenség lesz meglenni ott, hogy egy szélen lévő szoba, ami a bejárati ajtón kívül esik, képes az egész lakást bebüdösíteni.


Jó lenne a szobát megtartani, mert a bontás is nagy munka lenne, meg a hely is kéne, ezért gondoltam, hogy hátha van valami megoldás. Terveztük, hogy jövőre felújítjuk, de nem gondoltuk volna, hogy ennyire nem fog enyhülni.


A kérdésem, hogy mésszel mossuk át a falakat, vagy esetleg vakoljuk le? (Vakolni mindenképpen kell majd, mivel a ház külső fala/burkolata a szoba egyik fala, a másik három fal meg usb lapok.)


Szóval kinek van ötlete, tapasztalata, hogy a szagot és a bacikat kiírtsuk? Mivel kenjük/ne kenjük?

Bontani tényleg csak a legvégső esetben szeretnénk.



2018. aug. 4. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Macskapisi szaga napokon belül eltűnik, nem marad meg évekig. Valószínű, hogy még most is járnak oda macskák, és megjelölik a területet.
2018. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor pedig igazi citrom leve és lereszelt héja lesz a jó (párnaponta cserével), amíg a kutya vissza nem foglalja a kertet.
2018. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora Usb lapokkal van beépítve? 1gb? 64gb? Tán csak 256mb vagy csak 128mb-os lapok?

Én a helyedben ezt lebontanám mert irdatlan mennyíségű usb lap kellett ehhez, amiket darabjáért csak egy ezressel számolva is qrva nagy pénzt lehet csinálni.

Ezután a bevételből Osb lapokból újraépíteném a szobát és királyság lenne. Lenne mindenkinek a környéken pendriveja, neked lenne friss illatú lakásod, és még keresnél is az üzleten :-)

2018. aug. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, most látom, hogy elírtam, bocs: OSB lap. Nem vagyok jártas ebben és utánanézhettem volna, de azért érdekes, hogy mindenki, akivel életem során találkoztam, még építőiparban dolgozók is U-val ejtetik.


Macskák nem tudnak bejárni, mivel ez egy zárt tér, egy szoba, ahol az előző tulaj a macskáit tartotta. Szóval nem, nem szellőzik ki rövid időn belül egy gyakorlatilag zárt tér. Nem olyan, mintha a ház oldalát jelölte volna meg az épp arra járó macska.


Szóval, akkor valakinek ötlete, hogy a falból és az OSB ( :) ) lapokból hogyan lehetne kiszedni? Átmosás, vakolás, vagy bármi ötlet a bontáson kívül?

2018. aug. 5. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Most nézem, beköltöznétek tisztasági meszelés nélkül. Így múlik el a világ dicsősége.
2018. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, értelmezd már, amit írtam!


A lakást, ami a bejárati ajtó mögötti lakótér, az felújítás alatt van: villanyvezetékek, gáz, festés, burkolatok stb.

Ez a szoba, nem a házon belüli szoba (!), hanem a bejárati ajtó előtti terasz (egy terasz mégis hol legyen, szerinted a kert másik végében?) egy része beépítve (ezért is a ház külső falazata a szoba egyik fala).

De mivel ez a beépített rész, (meg amúgy maga a terasz) közvetlenül a bejárati ajtó és két ablak mellett van, a szag bejön a FELÚJÍTÁS alatt álló lakótérbe, hiába szellőztetjük már hónapok óta azt a beépített részt.


Azért kérdezem, hogy van-e erre valami megoldás, mert ha van, akkor jó lenne, mert magát ezt a szobát is tudnánk bontás és újraépítés nélkül használni.


Hátha valaki járt már így és megmondja a tutit, hogy pl. át kell festeni mésszel, aztán vakolni és úgy a fsza... vagy mit tudom én. Ha tudnám, hogy mit kell rákenni vagy érdemes-e egyáltalán, akkor nem kérdezném.

2018. aug. 5. 14:19
 7/7 anonim ***** válasza:
OSB kuka, javítás, 2 réteg mész vagy festék. Ezt aposztrofálnám beköltözéskori tisztasági meszelésnek. Amikor kihajítasz mindent, ami szagra lelakott, és gyakorlatilag fertőtlenítesz a festéssel.
2018. aug. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!