Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Elviselhetetlen, ahogy felújít...

Elviselhetetlen, ahogy felújítanak. Amúgy is elég zavaró az életvitelük és nem hiszem, hogy meghallgatnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Borzasztóan pofátlanok a felettünk lévő szomszédok. Mivel a házirendben csak annyi van, hogy este 10 és reggel 6 között nem szabad zajongani, így akkor és annyit fúrnak-kalapálnak, amennyit akarnak. Cetlit sem írtak arról, hogy a kellemetlenségeket illetően elnézést kérnek. Már több, mint egy hónapja tartanak a munkálatok, de már tavaly december óta itt vagyok és bizony nem egyszer fúrtak-kopácsoltak össze-vissza akár vasárnap is. De persze csak ilyen félórákat, mert jaj, hát amiatt nem pampoghatnak a szomszédok!


Diák vagyok, hétköznap nem tudom magam kipihenni, ők meg hétvégén is szabadon zajonganak reggel 8 és este 6 között.

Egyfelől nincs kedvem minden hétvégen elviselni, ahogy reggel 8-kor kivernek az ágyból, mert baromira fáradt vagyok most is, mert ugyancsak felkeltettek fél 8-kor, másfelől nem értem másokat a lakótömbben ez miért nem érdekel, vagy esetleg mi vagyunk az egyetlen közvetlen szomszédjuk (amit nem hiszek) vagy mindenki kisgyerekes (erre jó esély van) és hozzá vannak szokva, hogy úgy sem pihennek semmikor a gyerekek miatt, így nem érdekli őket ez sem.


Szerintem ez az egész lakóközösség egy katasztrófa úgy amúgy is. Ilyet még nem láttam. Kb. senki nem beszél senkivel.


Ja és a fenti szomszédok egy idősődő pár(unokák is vannak), vagy csak voltak, és az új lakók újítanak fel, amit kétlek mondjuk mert ismerem a házaspár napirendjét, ami semmit se változott december óta. Váltott műszakban dolgoznak, ha minden igaz, este 11-kor simán beraknak mosást hajnal 1-ig pl. És legalább az egyikük alvászavaros, teljesen mindegy, hogy hajnal 1-kor, 2-kor, 3-kor fekszem le, vagy épp felébredek WC miatt, mindig mászkál, tévézik, stb. Lehet, hogy hajnali műszak miatt nincs kedve lefeküdni, ilyenről hallottam már, jobban elfáradnak az alvásba, mint az éjszakázásba. De attól még baromi zavaró, ahogy bömbölteti a tévét. Egy időben mindig ezzel keltem-feküdtem. Azt meg mondanom se kell, hogy égetnivalóan rosszak az unokák is, másképp nem tudnék róluk.


Elmennék én, de szerződéssel van az albi, nem adják vissza a kauciót, amíg le nem jár. :/



2018. aug. 26. 09:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Mindenki h...lye, csak te vagy helikopter.
2018. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Na ez jó. XD Legalább kreatív. ;)
2018. aug. 26. 09:39
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Kelj fel reggel 7-kor, így nem arra ébredsz 8-kor, hogy zajonganak. Problem solved.
2018. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
És miért is kéne reggel 7-kor kelnem? XD
2018. aug. 26. 13:47
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Én is többször átestem ezen.

Építkezési területté és szórakoztatóközponttá alakult a város az utóbbi 5 évben... A jegyzőtől tudsz kérni birtokvédelmet.

Ha jó lenne a közös képviselet, ők is megoldanák, de hát amit írsz, az alapján nem jó.

2018. aug. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Kösd a kilincsüket a korláthoz éjjel, mert az vicces!
2018. aug. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Ja, hogy a kedvedért az egész lakótömb álljon vigyázba ugye? Kicsit kiskirálynak képzeled magad...

Szegénykém nagyon el lehetsz fáradva, diákként főleg nyáron... Ki is kéne tüntetni téged a fáradozásaidért...

Bezzeg a sok dolgozó ember, aki reggeltől estig gürcöl, otthon gyereket nevel, ellátja a háztartást és intézi az élet dolgait, hogy képzelik, hogy zavarni merik az életben megfáradt diákot...


Szállj le kisgyerek a magaslóról, mert egyszer oltári nagyot esel onnan...

2018. aug. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Vasárnap jogsértésnek minősül az építkezési munka. Úgyhogy jogosan zavar.


De, igenis dolgoztam a nyáron, hétfőtől-péntekig, akármilyen hihetetlennek tűnik, úgyhogy én sem tudok máskor pihenni, azontúl viszem a háztartást is. :D Év közben hasonlóképp be lesznek osztva, csak nem melóval, hanem sulival.

2018. aug. 26. 19:21
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Én amúgy volt, hogy kihívtam a járőrt.
2018. aug. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Kisgyerek! Egy kérdés.

Felmentél hozzájuk a két kicsi lábadon, bekopogtál, és próbaltad őket illedelmesen megkérni, hogy reggel 8 előtt és ete 6 után lehetőleg ne végezzenek kopácsolást, és vasárnap inkább pihenjenek?


Ugyanis kultúrált emberek között ez az első lépés.

De figyelmeztetlek sose klopfolj húst, mert az is olyan mint a kalapálás...

2018. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!