Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire nehéz és körülményes...

Mennyire nehéz és körülményes a laminált padló letétele szakember nélkül, mire kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
Már minden pénzünk elment a felújításra és a gyerekcuccokra, az a baj, hogy váratlanul terhes lettem és októberig meg kellene csinálni a padlót. Egy 30 és 15 négyzetméteres szobáról lenne szó. A kőműves megcsinálja az aljzatkiegyenlítést, szépen dolgozik, de további 150 ezerért tenné le a padlót, plusz még meg is kellene vennünk az anyagot hozzá. Erre már sajnos nem futja.

2018. szept. 2. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi édesapámmal meg tudtuk csinálni minden gyakorlat nélkül, bár ő eléggé ügyes kezű. Kell egy dekopír fűrész és szerintem bárki meg tudja csinálni. A szegőlécet gérbe kell vágni és jó esetben szépen felragasztani. Mi ezzel megszenvedtünk, mert nagyon meg voltak hajolva, így a ragasztó nem tartotta meg, ezért csavaroznunk is kellett. Ha lett volna idő megvárni, hogy kirúgjon, vagy szakszerűbben tárolták/tároltuk volna, lehet nem lett volna vele ennyi probléma. Szerintem nyugodtan nekiláthattok.
2018. szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem túlságosan nehéz. Kell tenni alá alátétet, és mehet is padló. Arra figyelni kell, hogy 1-1,5 cm hely legyen kihagyva a fal és a laminált lap között, mert a későbbiekben a laminált padló tágulni fog.
2018. szept. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ki . A youtube teli van hazai vidikkel és a barkácsláncolatok is katalógusokkal , az aljzatra 3 mmes fólia kell , a szegő léceket 2,5cm szegekkel rögzítsétek a ragasztó drága gagyi és mérgez . A szélénél 1 cm bőven hézag elég , idén 85%os rekord páratartalom volt hetekig sajnos a lakásban a fülledt esték miatt . Semmit nem tágult az 1cmes rés sehol ....Beütő behúzó szerszám sem kell , pár db ék és kis kalapács megteszi .
2018. szept. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Semennyire se nehéz és körülményes. Erre felesleges lenne 150 -et kiadni. Kell egy dekopír mindenképp és egy fúrógép a szegélyekhez. Ez harmincezer a kettő
2018. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor megnyugodtam kicsit.Remélem jól sikerül.
2018. szept. 2. 23:14
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Amit eddig házilagosan láttam lerakva az mind szörnyű volt.
2018. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Remek, nem mondom nem félek tőle, de 150ezerért "JUTÁNYOS" áron letenni azt a padlót kissé pofátlanság.

Erre nem futja. Tegnap a kőműves fél óra alatt lecsiszolta a falakat a 25 négyzetméteres szobában. Gyakorlatilag napi 1 másfél óránál nem dolgozik többet, néha van segítsége. Én azt mondom hogy ez nyugaton nem kerülne sokba, de itt igen. Gyakorlatilag többet keresnek így (főleg úgy hogy az anyagot mi adjuk), mint egy szívsebész, vagy lassan mint egy IT-s. Szerintem meg sok.

2018. szept. 6. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:

"Én azt mondom hogy ez nyugaton nem kerülne sokba"


Csak még többe. Hidd el nekem, ezeket a szar melókat nem sok ember csinálja szívesen. Vagy miért nem vagy kőműves? :)

2018. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
50 kilós lányként lehet nem menne. :) Mindig amúgy ez a kontra válasz rá. Barátom viszont erősen gondolkodik rajta, hogy elmenne, mert többet keresne mint autószereléssel.
2018. szept. 6. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!