Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 16-os KÜLSŐ átmérőjű...

J-Billy kérdése:

Egy 16-os KÜLSŐ átmérőjű gégecsőbe, lehet-e tenni 3x2,5-es vezetéket? (egyszerű, tömör rézvezeték)

Figyelt kérdés

Kb. 3 méteres falszakaszon szeretném kicserélni a régi vezetéket rézre. Van egy védőcsövem (egyszerű gégecső villany vezetékekéhez, semmi extra), aminek a KÜLSŐ átmérője 16 mm. Ebbe belelehet tenni 3x2,5-ös vezetéket?


(A védőcsövet régebben vettem és már nem emlékszem, hogy 13,5 vagy 16-at vettem. Csak annyi tudok, hogy külső átmérő (lemértem) az 16mm. A bolt honlapján meg belsőnek van megadva...szóval, ezért kérdezem inkább a fentit.)

Köszönöm, ha valaki hozzáértő tud segíteni.

Billy



2018. szept. 7. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze!

A símába 6~7 szálat is belehúzunk.

2018. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

...úgy értem elektromos szempontból.

Mert valahol olvastam, hogy megvan határozva, hogy különböző átmérőjű gégecsövekbe mekkora keresztmetszetű vezetékeket lehet betenni.

2018. szept. 7. 18:49
 3/10 anonim ***** válasza:

"elektromos szempontból" húzunk bele annyit!

Villszer.

2018. szept. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Siman.
2018. szept. 8. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Elektromos szempontból" ha a 3x10mm belefér akkor azt is belehúzzuk...
2018. szept. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Oké, rendben, értem. Köszi mindenkinek a válaszokat! :-)
2018. szept. 9. 10:29
 7/10 A kérdező kommentje:

És még egy kérdésem lenne:

Világítás- és dugaljvezeték mehet egy közös csatornában? Ugyanis így adná magát jobban a helyzet.

Köszönöm.

2018. nov. 9. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát, mehet. De úriember azért elválasztaná ezeket valahogy, például két méterenként különböző színű szigetelőszalaggal összefogni az egyes áramkörök vezetékeit.
2018. nov. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közös csőben is mehet a mostani szabvány szerint, de ez már az a kategória, amit Levin mondott Rejtő Jenőnél. Úriember nem alacsonyodik le ennyire. :)
2018. nov. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

...Én úriember vagyok, de inkább az a lényeg, hogy a szabványalkotók azok-e?;-)


Amúgy milyen hátrány származik abból ha így vezetem...?

Köszönöm.

2018. nov. 15. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!