Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Új PVC és régi beton szennyvíz...

Új PVC és régi beton szennyvízcső összeköthető?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy régi családi ház, ahol időnként akadozik szennyvízlefolyás. Felástam a háztól a kertig, és az alábbi szennyvíz csőrendszert találtam.


Házból a földfelszín alatt kb 20 cm-rel 110mm-es szürke PVC cső jön ki, 5 m múlva esik 1 métert egy beton tisztítóakna oldalába.


Az aknából 10 méter hosszan egy kb. 50 éves 200mm-es betoncső (eternit?) telekhatárig, kb. 120 cm mélyen. Ejtése méréseim szerint 10cm/10m. Egy-két ponton szivárog, de ideiglenesen betapasztottam.


A telekhatárnál a bekötést még nem látom, de a csatornázási művektől kikért térképszelvényen feltüntetve ⌀30b átmérő, majd karikában 20-as szám.


A betoncsőbe két helyen 45°-os leágazással az esővíz levezető beton ereszcsatorna rákötve.

Sajnos a szennyvízcsővel párhuzamosan, közvetlen közelében (~20 cm-re) fut vízcső és gázcső.


Jövőre szeretném az egészet modern sárga PVC csőre cserélni, modern tisztítóaknákkal, 45°-os fordulással.

(Idén elegendő, ha a fagy beállta előtt az aknában az ideiglenes átvezetést megoldom.)


Kérdéseim:

* Hagyjam-e meg a 200mm-es csőátmérőt, mivel a meglévő beton cső 200-as? Vagy végig 110, és a telekhatáron 110/200 átalakítás?

* Hagyjam-e meg a kb 120cm mélységet, súlyosbítva azzal hogy közel fut mind a gáz, mind a vízvezeték? Vagy földfelszínhez közel vezessem, és telekhatáron egy ejtést iktassak be?

* Ideiglenes jelleggel (1 évre) PVC-beton összeköttetést meg tudom-e valósítani?

* A beton csövön néhány helyen gömb alakú kiszélesedés van. Ez mi?


Megköszönöm, még ha csak részben is segítetek nekem.



2018. szept. 23. 09:40
 1/1 A kérdező kommentje:

Mivel nem jött válasz, mindenre magam rájöttem.

* Nagyrészt eltávolítottam a régi eternit megoldást, és új ⌀125 KG-PVC-t fektettem le. Ez nagyjából illeszkedett a meglévő rendszerhez, minden irányban.

* Egyik telekhatáron egy beton összefolyó van, annak kimenetére gumis, bilincses karmanytúval kötöttem a KG-PVC-t.

* Elfolyásnál egyszerűen mélyen betoltam a 125-ös csövet a 200-as eternitbe.

* Megmaradt a ~120cm mélység. Lesz némi gond ha hozzá kell nyúlni a víz- vagy gázcsőhöz.

* A "kiszélesedés" nem volt más, mint a tokozás, ahol régen össze toldották.

2021. ápr. 16. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!