Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazán régi...

Kondenzációs kazán régi rendszerbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!. Adott egy rendkívül keveset használt Termotéka (öntvény) kazán, mely nem szeretne működni (őrláng elalszik x idő után random). Mivel alig használtuk (4-5 rendes év) lehet javítható lenne, de őszinte legyek nem bízok benne.

A kérédésem az lenne, hogy az új rendetleknek hogyan tudnék megfelelni új kémény (kémény bélés nélkül). Olvastam, hogy tubrós gázkazánnal ez működhet.. ez mégis hogyan kéne kivitelezni?

Jeleneg a kazán sima kéménybe tolja ki az égésterméket, a levegő a pincéből szívja.

Gondolom a levegőt nem innen kéne szívnia az új rendelet szerint. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnám megoldani új kémény nélkÜl?

Nem a biztonságomon akarok spórolni, de abszolút nincs a mi esetünkben szükség ezekere a minkét védő előíársokra.. 80m2 a pince, az ablakok bukóra vannak nyitva (cicák). És az ingatlanok sem érnek egy HUF-ot sem erre fele


Köszönöm a válaszokat!!



2018. szept. 23. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hőérzékelőt kicsit közelebb kéne vinni az őrlánghoz. Annyit lehet hajlítani rajta. Elalszik mert nincs neki elég meleg. A többit nem tudom, de nem olcsó és sok idétlen megkötés van.
2018. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

lehet, hogy időnként huzat vagy hasonló légáramlat elhúzza a lángot az érzékelőtől és azért alszik el. nagy problémája nem lehet. de akár az érzékelőt is lehet cserélni, vagy az őrláng égőfejét ha esetleg az a gond.


Kondenzációsnak duplacsöves kémény kell, de kiviheted falon kívülre is egyszerűen, így nem kell béleltetni. Be lehet tenni régi rendszerbe, de a gazdaságossága függ a teljes fűtési rendszertől -kondenzálnia kell, másképpen nem lesz gazdaságosabb, csak egy adag kiadással jár. Hozzá kell méretezni a fűtési rendszert is (érdemes).

2018. szept. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Lényegében ha simán "ütök" egy lyukat a pince falára onnan is szívhatja a levegőt be? egy PVC csövön keresztül pl?

Én is arra gondolok, hogy az érzékelő nem mindig ér bele az őrlángba, huzat nem annyira jellemző (igaz írtam, hogy az ablak nyitva). Más baja nincs, nem büdös ,, borzasztóan halk meg minden.

A fűtés rendszernek baja nincs, de 15 éve lett tervezve, gondolom átéíptés (több radiátor) nélkül csak forogna a mérő.

Köszönöm a segítőkész válaszokat.

2018. szept. 23. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Má bocs,de nem így megy a kondenzációs kazánok felszerelése.

Kell csináltatni 1 gáztervet,keresni egy olyan szerelőt akinek van jogosultsága felszerelni.Ennek a kazánnak saját kéményrendszere van,és a kemény előírások miatt szinte csak felfelé lehet vezetni. Aztán kell érintésvédelmi bizonylat,amit szintén erre jogosult villanyszerelő ad,és késziti is el. Majd mikor már működőképes minden,jönnek a szakszervitől üzembe helyezni,mert csak így van garancia rá .A régi fűtési rendszer marad a régiben .

2018. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
PVC csövön keresztül! Jót kacagtam ezen. Mivel látom van interneted, azt tudom tanácsolni olvass utána egy kicsit a dolognak.
2018. szept. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!