Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Egyéb kérdések

A kérdés

Régi vegyestüzelésű kazán rendszerére vízteres kandallót lehet kötni?

márc. 2. 17:53  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
[link]

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/15Időpont márc. 2. 18:01 Privát üzenet
pufajkás nevű felhasználó válasza:

Persze de minek? Úgy is a kazánt fogod használni mert kevésbé macerás

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/15Időpont márc. 2. 18:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem fogom a kazánt használni mert tönkre ment azért kérdeztem hogy lehet e vízteres kandallót a már meglévő rendszerre kötni. Köszönöm a választ.

# 3/15Időpont márc. 2. 18:36 Privát üzenet
pufajkás nevű felhasználó válasza:

Bocs igen persze hogy lehet. De azért lesz ott átalakítani való rendesen. Az ért jól gondoljátok meg nem e egy másik kazán lenne egyszerűbb

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/15Időpont márc. 2. 18:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Semmi gond köszi hogy válaszolgatsz.

Igazából ez érdekel hogy mennyire macerás és költséges. Mit kellene a kandallón kívűl a lakásban beépíteni gondolom kell egy keringető szivattyú is

# 5/15Időpont márc. 2. 18:56 Privát üzenet

Lebeszéllek róla,a fatüzelés nem a lakótérbe való.

Mindig hordhatod be a fát amit ráraksz,ami kimarad abból előjönnek az áttelelő bogarak,állandó kosz van ott ahol a kandalló van,ha nem a legszárazabb a fa akkor befüstölsz a házba,hamuzáskor szintén a lakótérbe megy a por,egy 25-30 KW-os kandalló jó nagy zajjal működik,míg a kazánt nem hallod a pincében max a keringetőt,egy jóféle kazán pedig mindig jobb hatásfokú mint egy vízteres kandalló.

Inkább vegyél új kazánt.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/15Időpont márc. 2. 18:57 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

😊 jelenleg 2 kis kandallóval tüzelünk mivel a kazánunk kifeküdt tudom milyen kosszal meg egyebekkel jár. Ezen túlléptem. De azon nemtudok hogy nincs egyenletes meleg a lakásban ezért gondoltam egy vízteresre. Amúgy nekünk a kazán nem a pincében van hanem a lakástól jó 10 méterre egy melléképületben. Rengeteg hő elvész mire felfűtjük és szinten tartani szinte lehetetlen rengeteg fa elment vele és bent nem volt hőség sosem.

# 7/15Időpont márc. 2. 19:06 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De köszönöm nem akarok vitatkozni csak érdeklődök más megoldások után.

# 8/15Időpont márc. 2. 19:10 Privát üzenet

Rendben,csak a saját tapasztalatom írom.

Egy Edilkamin Idro 70-em van a nappaliban és ANNYIRA megbántam a sok pénzt amit ráköltöttem,betét,felépítés,szerelt kémény,zárt rendszerről nyílt rendszerre átállás.Messze nem tudja azt amit a régi,70-es években hegesztett egyedi (már hasas) kazán.Szégyen szemre visszatértem ahhoz és nyílt rendszerben használom,még így is jobb.

Látványnak ezerszer jobb a kandalló,de a sallangok..

Na mindegy,én előbb vinném a kazánházat a ház mellé így utólag visszagondolva.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/15Időpont márc. 2. 19:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Engem nem is érdekel a látvány én beérem egy sima vízteres kályhával is csak tolja a meleget.

# 10/15Időpont márc. 2. 19:21 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A vegyestüzelésű kazán ami 20 kw ahhoz érdemes 2000 literes szigetelt puffertartályt bekötni?
Vegyestüzelésű Kazán! Tudnátok segíteni?
A gázművek oldalain nem találok konkrét infót arra, hogy egy családi házban pár évig nem volt gáz, most visszakérték, a gázórát, nyomáspróba is rendben, ezután használhatják-e a...
Vegyestüzelésű kazán radiátorokkal?
Vegyes-tüzelésű, öntöttvas kazánunk van, de mellette gázzal is fűtünk.1-2 hete nem gyújtottunk be, ma mikor igen, rövid idő múlva a kazánból elkezdett folyni a víz. Szétnyomta volna a fagy belül?
Miért nem melegszik fel a nappaliban a radiátor, ha gázzal fűtök?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!