Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi a hivatalos neve annak a V...

Mi a hivatalos neve annak a V alakú gumi profilnak, amit elmozdult falak közötti résbe lehet ékelni tömítésként?

Figyelt kérdés
Esetleg tudna valaki írni egy linket, hogy néz ki, vagy hol lehet megrendelni? Köszönöm.
2018. szept. 24. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmozdult falak?
2018. szept. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán dilatációs rèskitöltőre gondolsz? Elmozdult falakhoz ilyent nem használnak, azt javítják. Rugalmas rèskitöltő biztosan sokfèle van.
2018. szept. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Arról van szó, hogy egy házhoz utólag hozzáépült egy rész, még a 70-es években, szóval nem friss dologról van szó. A régi és az új, egymásra merőleges falat nem köti össze felső betonkoszorú csak alsó, így a két fal találkozásánál keletkezett egy elég nagy rés, ahol befúj a szél. Ezt kéne betömni valami rugalmas anyaggal. Eddig csak szilikon alapú dolgokat találtam, viszont én gumira gondolok. A felső koszorú utólagos kialakítását sajnos nem tudjuk megoldani.
2018. szept. 24. 21:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha alsó betonkoszorú alatt az alapra gondolsz, akkor valószínűleg azok sincsenek összekötve, mert akkor nem szállt volna meg a fal.


Én hirtelen arra gondoltam a leírásból, hogy a belső válaszfal akar kidőlni, ezért is tettem fel a kérdést.


Fogalmam sincs, hogy mi az a gumi profil, amiről beszélsz, de esetleg a purhab nem jöhet számításba? Kicsit cigányos, de ez a legegyszerűbb megoldás szerintem.


De ha már befúj a szél, akkor már komoly baj van!

2018. szept. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán dilatációs rèskitöltők jók volnának [link]


Vagy hasonlók.

2018. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!