Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mire kell figyelni műanyag...

Mire kell figyelni műanyag nyílászárók cseréjénél?

Figyelt kérdés

Ablakokat szeretnék cserélni a régi a panellakásba, de nem sok mindenhez konyítunk. Azt tudom, hogy argongázas, meg 6 légkapra, meg 2 üveg lesz benne, meg a acélmerevítő.


De pl ezek a rövidítések mit jelentenek? 4 mm float – 16 mm légrés – 4 mm Low-E + argon gáztöltet. Hőszigetelés: Ug=1,0 W/m2K



2018. szept. 25. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
4mm-es üvegek, hőszigetelő képesség. Panelban eléggé adott minden, sokat nem lehet rontani. Talán a falsíkkal a párhuzamosság, legyen függőben, de ezek alap dolgok. Van aki előbb kifujja purhabbal, utána teszi rá az ablakot. Ezt nem szeretem, nincs állítási lehetőség. Ha kiékelték a keretet, fel kell tanni az ablakokat és ha tökéletesen záródik, nyitott állapotban nem mozdul el, akkor lehet kifújni.
2018. szept. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én abszolúte híve vagyok a csináld magad dolgoknak, nem kell mindenre szakit hívni. De egy ablakot még úgy sem szívesen szerelnék be egyedül, hogy néhányat már beszereltem hozzáértő segítséggel. Nem atomfizika, de azért rengeteg fogás van, amihez ismerni kell a szerkezetet, például hogy hogyan állítod be az ablakot, hány ponton és hogyan rögzíted (tokon keresztül vagy külön füllel), stb. Nem is adnak mindent az ablakhoz, sok mindent a szerelő biztosít hozzá, nem olyan, mint egy ikeás szekrény. Ha pedig elszúrod, akkor a garancia is ugrott. Én ezen nem spórolnék, ha nem vagyok biztos a dolgomban. Csináld meg utána a vakolást és festést, az maximum kicsit hepehupás lesz vagy foltos, de a nyílászáró nagyobb értékű ennél.
2018. szept. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem én magam szeretném csinálni annyira nagy szaki nem vagyok. Mert megvettem a mosdókagylót és egyedül felszereltem az ok de ez teljesen más. Csak az érdekelne hogy a fent említett dolgok mit jelentenek. A 4mm flota ?? vagy 16 mm légrés (ez gondolom a 2 üveg között) 4mm Low-E mit jelet, rövidítéssel együtt. Azért érdekel, hogy ne olyat sózzanak rám amilyet ők jónak látnak hanem amilyet én szeretnék.
2018. szept. 25. 12:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, akkor jó.

4 mm float - 4 mm síküveg

16 mm légrés egyértelmű, abban van az argongáz a két üveg között.

4 mm Low E, külső síküveg, a Low E alacsony emissziós bevonat, a napsugarakat szűri, csökkenti a belső hőterhelést.

Ug az üveg hőátbocsátása, 1,0 teljesen jó, ez a követelmény.

Teljesen standard az ablak, a 6 kamrás tok jó.

Azt kellene megnézni milyen gyártmányok (pl Brüngmann tok Roto vasalattal), a németek szók, a szlovákok gyengébb minőségűek.

Hibás működésgátló jó, ha van, de szokott is lenni, ha bukónyíló az ablak. Ez is alap.

2018. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na megelőztek, annyit mondanék még, kérd meg a szerelőt, állítsa télire a mechanikát. Legtöbbször nyárival beállítással szállítják.
2018. szept. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs szigetelve a panel,bőven elég a 6 légkamra,és a 2rétegű üveg.

A beépítésnél nagy buktató,hogy a tokrögzítő csavarok helyének kifúrásakor bizony gyakran találkozunk a betonban futó vassal,ezért nem olyan egyszerű,mint pl. egy téglafalnál.

Nagyon(a leg)fontosabb a műanyag elemekben futó merevítés,az un. vasalat. Az legyen ismert márka,pl."roto",vagy GU vasalat...tapasztalat szerint a Winkhaus kerülendő,...nem most,majd 5~6 év múlva lesz gond vele.

Kerülni kell a rengeteg lengyel szemetet,pl. az Aranyablakos az viszonylag jó.

(egy beépítő segéd)

2018. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát én a Buda Ablakkal szeretném megcsináltatni, ő tőlük kaptam egy jó ajánlatot. Nem ismerem egyik ablakost se igazán a Jolán kívül, de ő róluk sok jót nem hallottam. A Buda Ablak 1 + 10 év garit vállal rá ami elég jó. De ők winkhous vasalattal csinálják. (mondjuk 2-3 év után már nem a 35nm be szeretnék lakni tehát ha 5év múlva nem jó akkor az minket már nem fog érinteni.)
2018. szept. 25. 22:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Melyik jobb a roto vagy a maco vasalat?
2018. okt. 4. 06:34
 9/10 anonim válasza:
Én a makot hallottam de szerintem neked már mindegy .
2019. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen. Már mindegy, tavaly decemberbe megcsináltattuk
2019. máj. 9. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!