Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek peches vagyok?...

Szerintetek peches vagyok? Vagy ez olyan dolog, ami bárkivel megeshet?

Figyelt kérdés

9 hónapja lakom itt albérletben, azóta folyamatosan felújítanak valamelyik lakásban. A felettünk lévők fél évig csinálták, 2 hete hagyták abba, 1 hete pedig a felettünk mellettiek ugyancsak belekezdtek a teljeskörű felújításba. Szóval kb. mióta itt vagyok állandó a zaj. Szólni nem lehet felújítással járó zajok miatt,egyrészt mert ehhez mindenkinek joga van, másrészt, mert a megadott időintervallumom belül csinálják, tehát 8-18 között. Mindennek ellenére én már teljesen ki vagyok készülve a folytonos flexeléstől, fúrástól, kopácsolástól.


Kötött idejű szerződés miatt nem tudok elmenni csak december végén, annyi pénzem nincs, hogy csak úgy lemondjak a kaucióról és továbbálljak, meg aztán, bárhol belekerülhetek ugyanebbe a helyzetbe.


Szerintem azért zavar ez ennyire, mert amióta itt vagyok, folyamat ez van. Aki 10 éve lakik egy helyen, annak valószínű nem jelent túl sokat, ha abból a 10 évből 2-3-at végigfúrnak a szomszédok, mert a többihez képest elhanyagolható.


Annyira gáznak érzem magam, hogy ennyire alacsony a tűrésküszöböm. :(



2018. szept. 27. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Ez sajnos teljesen normális. Főleg, ha Budapesten vagy a belvárosban.

Nekünk több 30 milliós belvárosi ingatlanunk van, egyikben sem tudom kialudni magamat, 6-kor kezdik az építkezést a szomszéd telken, stb, idegroncs vagyok. Menekülj a belvárosból!:)

2018. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Ja, és örülj, hogy ilyen rendesek, hogy csak 8-18-ig van zaj!

Nappalra nem mész el dolgozni, iskolába?...

2018. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok, de vagy hazaérek 6 előtt, vagy épp több órás lyukasórám van, amit általában itthon töltök, mert főzni, takarítani is kell valamikor, aminek nem este 7-kor állok neki, miután vége az utolsó órámnak. Szóval emiatt kellemetlen.


Januártól barátnőm lakásában bérelem ki a másik szobát, szóval szerencsére egy csendes, nyugis környékre kerülök, és még a lakótársammal is minden rendben lesz. :D Addig kihúzom valahogy. :)

2018. szept. 27. 14:54
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy szerencsés vagy, hogy megadatott neked, hogy több ingatlanod is legyen, talán 40 éves koromban lesz egy kis kertes házam, meg 2 gyerekem, csak erre vágyom már. XD
2018. szept. 27. 14:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez van, de legalább nálatok kalkulálható, hogy 8-18-ig, és be tudod ütemezni az alvást. Ilyenkor elvárható a felújítótól, hogy a zaj jellegét és konkrét idejét, és az adott napokat pontosabban meghirdesse. Az úgy még jobb.

Esetleg keresd meg és erre kérd meg, ha kell, minden nap konzultálj vele, ha ezek napról napra derülnek csak ki a számára is, azzal is előrébb vagy, ha tudod, mikor mire számíts.

2018. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

4: Én is azt hittem addig, amíg ki nem alakult az a helyzet, hogy 1,5 évig nem tudom kialudni magam!!:D:D

Én már elmúltam 40 éves, örökség is van benne.

2018. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A felettünk lévővel amikor még ők csinálták, beszéltem arról, hogy vasárnap nem kellene, szépen, magyarul, annyit mondott rá, hogy ha nem tudja akkor csinálni, amikor ráér, akkor csak tovább kell elviseljük, mert sosem lesz kész.Erre nem volt kedvem mit mondani, ráhagytam. Amúgy se normális. Egyetlen egyszer volt nálunk házibuli, egy cetlin küldött el az anyukánkba kb. XD A másik szomszéd lejött és szépen megmondta h ez itt nem megengedett, abba is hagytuk, mert rendes volt, és igaza is volt, éjfél volt már.


A mostaniak már az ajtóra is tettek kiírást, hogy felújítási munkálatok miatt elnézést kérnek. Eddig nem volt velük gond, mert szabályosan járnak el, ha netalán valamikor mégis megszegnék a házirendet, akkor beszélek velük. Talán nem küldenek el, mint a másik. XD

2018. szept. 27. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!