Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kémény tisztítóajtaját...

A kémény tisztítóajtaját bevakolták, hogy találjam meg?

Figyelt kérdés

Valamelyik eszetlen bevakolta (tapéta is van rajta, de az a kisebbik gond), és utoljára elvileg 1990-ben volt kitakarítva, szóval ideje lenne.

Hogy találhatnám meg? Nagyjából sejtem, hol lehet, de pontosan nem tudom.



#takarítás #kémény #tisztítóajtó
2018. okt. 2. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megkopogtatod a falat,a hang tökéletesen l árulja hol van .
2018. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Tedd, amit az 1-es javasol. Több helyen, a vélt elhelyezés közelében kopogtass. A megváltozó (mély, dohogó) hang elárulja a helyét.
2018. okt. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kopogtasd meg. A vakol fal es a vakolt ajt9 mas hangot fog kiadni.
2018. okt. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Az alsó és felső szomszédokat kérdezd meg, melyik falban kell keresni. Külön kéményed lesz valószínűleg a lakáshoz, de kb. ugyanoda teszik őket.

És akkor kopogtatsz.:)

Különben ha használaton kívül van - akkor szokták bevakolni -, akkor nem kell tisztítani. Ha meg használatban van, akkor gázkészülék mellett van!!!! :D :D :D :D

De akkor évente ellenőrizték is, különben már írt volna a Katasztrófavédelem és lezárták volna a lakást életveszély miatt.

2018. okt. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A furcsa az, hogy majdnem 30 évnyi hamu és korom benne van, de huzat még így is van, nem gyengén.

Azzal érvelt, aki bevakolta, hogy nagyon széles kémény, 50 év alatt se lesz tele.. ezt viszont én nem mondhatom a kéményseprőnek :D

2018. okt. 3. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontosan. nincs olyan érvelés hogy használaton kívül. Volt vitám a kéményseprővel emiatt. A tető alá bontott minősül csak használaton kívülinek.Nálam meg lecsmpézte a konyha felől a barma,másik barom kéményseprő a szoba felől összeszarta az egész szobát.
2020. aug. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

@17.55: öcsém szobájához is van egy kémény, de ott vagy 10-15 éve nincs kályha, csak konvektor.. nálam viszont cserépkályha van, minden évben az füt, képzelheted, 1990 óta mennyi hamu lehet benne (és még az se biztos, hogy mikor anyámnék 90-ben ideköltöztek, ki lett takarítva!)

A kályhás szerint ez kemence kémény, 120 centis szélességben áll ki a falból, szóval tényleg nagy, de azért így sem fekete lyuk).

2020. aug. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!