Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hova rakjuk a mosogatót?

Hova rakjuk a mosogatót?

Figyelt kérdés

Épp a konyha felújítása előtt állunk és nem tudunk dönteni, hogy hova kerüljön a mosogató. Alapvetően egy szempontból fontos: mennyi felület marad a munkapulton?

Az egyik verziónál két - nagyjából - egyenlő, elegendő méretű, míg a másiknál egy nagyobbacska és egy kifejezetten kicsi, ami arra elég, hogy egy kávéfőző elférjen és/vagy egy kis vágódeszkán valamit tudjak csinálni.

Ti melyik verziót preferálnátok és miért?

Képet mellékeltem, hogy személetesebb legyen (a mosógép természetesen a pult alatt lesz):


[link]



2018. okt. 5. 01:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés... A szárító hol lesz? Felső szekrények, ablak? Rénézésre nem tudom eldönteni, melyik lenne speciel nekem szimpatikusabb, 40 centis hellyel is simán lehet mit kezdeni, nekem annyi van a főzőlap és a sütő, mikró szekrénye között, ott darálok s turmixolok. Szimpatikus, amikor van egy nagyobb felület is, így több infó híján a pici és a nagy felület tetszik jobban. Bár az én ízlésem teljesen más, a mosogatót nem szeretem így félig a sarokban.
2018. okt. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A mosogató azért lenne sarkosan, mert a belső része (mindkét verzióban) a csöpögtetős része a beépítésnek. Maga a mosogató "medence" lenne a kinti részen. Az ajtó és ablak a vastagabb vonalak (bal fent az ajtó, lent az ablak). Egyébként ez egy tipikus panel konyha.
2018. okt. 5. 02:56
 3/7 anonim ***** válasza:
A vonatkozó belsőépítészeti szakirodalom ajánlása szerint a tűzhely és a mosogató a munkalap két szélén legyen (egymástól nem túl nagy, max. 2 kartávolságra ), hogy ne kelljen túl sokat mászkálni főzés közben.
2018. okt. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A mosogatógép és a mosogató egy víz és lefolyóhálózatot használ,célszerű közel tenni őket egymáshoz, különben a távollévőnél könnyen lehet dugulás a hosszú elfolyócső miatt.
2018. okt. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha csak ez a két elrendezés játszik, akkor én valószínű a másodikat választanám. Szerintem egy nagyobb felület többet ér mint két kisebb. Pakolás, előkészítés szempontjából. Ráadásul nem csepegtetős dupla mosogatót tennék be, hanem csak egy egy medencést és mellé tennék egy tálcás csepegtetőt (műanyagot, vagy fémet, mindegy). Ezzel lehetőség van a sarok felé terjeszkedni, ha a főzési előkészületek úgy kívánják, hogy nagyobb helyre van szükség.

A másik oldalon lévő kicsi hely pedig pont elég a konyhai gépnek, gépeknek, amit mindig kint tartanál. Pl. mikro, vagy kávéfőző, vagy kenyérpirító, vagy akármi.


Egyéni véleményem viszont az, hogy átlag panelkonyhába baromi nagy helypazarlás betenni a mosógépet. Nekem is ott volt, én sosem fértem. Kevés pakoló tér, szekrény maradt.

Bár tény, hogy a fürdő mérete sem kedvez általában a mosógépnek.

Ha olyan kialakítású a lakás, akkor talán inkább az előszobába építenék egy "mosókonyha gardróbot", vagy is elrejteném ott egy beépített szekrény aljában.

2018. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem tenném a mosogatót a tűzhely mellé. Tapasztalatból tudom hogy ez nagyon rossz megoldás. A tűzhely mellett megfelelő hely kell az előkészítéshez, vagy ha hirtelen le kell venni róla valamit ne kelljen a forró fazékkal ide-oda szaladgálni.

A mosogatógép helye pedig a lehető legközelebb legyen a mosogatóhoz.

Én valószínűleg a mosógépet tenném a sütő alá.

Vízszerelés miatt pedig egy falra tenném az összes gépet.

2018. okt. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményeket!

A mosógépre a másik opció csak a fürdőszoba lenne, igen. Az meg 1,5 x 1,5-ös, volt szerencsém albérletben egybe zsúfolni a kettőt, elég is volt. :)

Jelenleg albiban is úgy van a konyha, hogy a mosogató és a tűzhely 55cm-re van egymástól és ezen az 55cm-en van a műanyag csepegtető tálca amit leveszünk főzéskor, hogy legyen hely (baromi kicsit a konyha). Ezt a "háromszög" szabályt ismerjük, viszont most elsődleges szempont volt az, hogy alul is maradjon pakolós hely (a sok gép sok helyet elvesz) és ezt így tudtuk megoldani.

Nálunk alapvetően fontos az egyébként, hogy a feleségemmel együtt tudjunk főzni, mert ez az egyik kedvenc időtöltésünk és konkrétan ez emiatt is okoz ekkora fejtörést, hogy mi lenne praktikusabb: két nagyobbacska helyen főzni/előkészíteni, vagy elférünk-e egymás mellett egy nagyobb felületen?! De persze tekintve azt, hogy most 55cm-en vagyunk összezsúfolva, bármelyik opció tök jó, de azért szeretnénk jól átgondolni.

2018. okt. 5. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!