Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi idő megcsinálni?

Mennyi idő megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 71nm-es panel lakásom betonig kipucolva. Kaptam egy ajánlatot egy burkolótól és kezdéstől (február) 1 hónapot számolt a következő munkákra:

- aljzatkiegyenlítés az egész lakásban

- 22nm hidegburkolat (greslap)

- 25nm fali csempe (konyha + fürdő)

- 49nm laminált padló lerakása

- 2nm erkély kibetonozása és burkolása


Én egy picit sokallom az időt. Kell rá ennyi, vagy szerintetek párhuzamosan melózik máshol is közben?



2018. okt. 8. 21:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#8: Mondta valaki, hogy "nagymenő vállalkozó" vagyok? Annyit mondtam, hogy otthonról dolgozom. Nem értem tényleg minek magyarázkodom, anonim mindenki úgy szólogat be ahogy akar (meg én is úgy kamuzhatok ahogy akarok, naaa?!?!?), de 20 évig kertesházban éltem, nem hiányzik, hogy mindig kelljen valamit csinálni. Panel meg kényelmes, fűtés/melegvíz kvázi "gombnyomásra". Csak jó lakóközösséget kell kifogni és szuper. Újépítésűt nem tudok magamnak megengedni, egy 71nm-es lakásról beszélünk (családtervezés miatt 4 szoba kell), ez panelból jobb helyen 25-27 millió úgy is, hogy rá kell költenem 7-8-at alsó hangon. Nem hülyéztem le senkit aki nem ért velem egyet. Azt hülyézem le aki hülye, mert nem tud a kérdésemre válaszolni, hanem fiktív elméleteket gyárt... :D

A többieknek továbbra is nagyon köszönöm a hozzászólásokat!

2018. okt. 9. 12:08
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Akármilyen hihetetlen a burkoló is pénzből él, azért dolgozik hogy pénzt keressen. Neki az az érdeke hogy minél több négyzetmétert tudjon leburkolni egy hónap alatt, ha több helyen kell dolgoznia akkor csak így megy. Ha neked ennyire fáj ez akkor keress egy másik burkolót, nem fogsz találni (jót). Ingyen adott neked árajánlatot, erre te számonkéred. De mondom ha nem tetszik keress másikat.
2018. okt. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Van burkoló ismerős, illetve mi is átestünk nem rég egy felújításon, közeli ismerősök pedig pont most vannak benne, így nagyjából átlátom a dolgokat.

Burkoló ismerős 6-8 hetekre vállal munkát, korábban esélye sincs és akkor is minimum 2 hetes időtartamra, hogy átfedésben tudjon tartani akár 2-3 melót is. Teljesen normális hozzáállás ez.

Nekünk is két hetes tartományt mondott a konyha 8 nm-ére és egy 3 nm-es padlóburkolásra. Aztán két nap 4-4 munkaórája alatt kész lett, de neki így volt kellő mozgástere és én ezt megértem.

A közeli ismerősöknél ugyanez verte ki a biztosítékot. A fürdőre (némi falazás, plusz vezetékezés, teljes burkolás) a szakik másfél hónapot mondtak bontás nélkül. Úgy döntött inkább megcsinálja magának. Persze nem lesz gyorsabb, de legalább lényegesen olcsóbb. :D


A burkolónak sem éri meg többször odajárni, szóval én azt gondolom, hogy törekedni fog arra, hogy egy helyben egyszerre minél több melót megtudjon csinálni.

Megjegyzem sok burkoló panel fürdőt és wc-t már be sem vállal, max aranyáron, mert pepecsmunka rengeteg vágással és férni sem igen fér az ember. Tovább tart, mint egy nagyobb fürdőt, értelemszerűen nagyobb felületen burkolni.

Azért szaki ide vagy oda, nem kevés munkát soroltál fel, amiknek van száradási ideje is nyilván, tehát szerintem ez az idő rendben van.

2018. okt. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nálam igazából nem veri ki a biztosítékot, csak érdekelt, hogy ez ennek a tempója, vagy csak az én burkolóm lassú vajon. :) Nincs viszonyítási alapom. Igazából nem baj, mert lassan összehangolom a munkafolyamatokat, mert ha megvan az aljzatkiegyenlítés, utána már vissza tud jönni a festő készre kenni a szobákat ahova majd a laminált padló megy, csak hogy ne legyen üres járat amíg a hidegburkolattal dolgozik a burkoló. Egyébként tudom, hogy sok a meló egy ilyen panel lakással, fordul egyet a burkoló és már lehet is vágni a csempét, mert kicsi a hely, panelfürdőkben ott a sarokmerevítés a betonban, rengeteg a pepecs munka.
2018. okt. 9. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!