Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kémény huzatszabályozó (Grox,...

Kémény huzatszabályozó (Grox, Agrosat) ér valamit? Gyakorlatban használ valaki ilyet? Valóban lehet vele energiát spórolni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Száraz fával talán működik, de abban a pillanatban ahogy elkezdesz 2 évesnél frissebb fával tüzelni, beindítod a kátrány gyárat.
2018. okt. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, én gázkazánhoz használnám (igen, igazad van, ezt nem írtam korábban)
2018. okt. 30. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Gázkazánra nem tesznek huzatszabályzót, itt valami félreértés van.

Nem a huzatmegszakítóra gondoltál? Viszont ez egy biztonsági eszköz, nem "spórolásra" való.

[link]

2018. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A deflektor szerepével tisztában vagyok, van is a kazánon. Viszont véletlenül találtam rá erre az oldalra:

[link]


...ahol nem csak vegyestüzelésű kazánhoz írják a huzatszabályozót. Ettől függetlenül nem találtam a neten fórumokban szinte semmit róla, pláne nem gázkészülékhez kötődő használatáról.... Ezért is dobtam fel a témát itt. Egyébként gyanús az egész, mivel semmi, fizika által alátámasztott leírás nincs róla...

2018. nov. 2. 13:54
 5/5 Enigma-108 ***** válasza:

Jááááhhjj !

Ez a klasszikus példája a vak vezet világtalant-nak ! (Már bocsánat.- no offense)

1. Ez nem huzatszabályzó, hanem huzatfokozó !

2. Amit T. kérdező tovább kommentelte -nagyon helyesen- semmiféle írás nincs róla mivel ez pusztán marketingduma és semmi köze a valósághoz. Hála Istennek hogy legalább valaki utánanéz mielőtt be...pja a marhaságot.

A nem kellő magasságú kéményekre szoktak ilyet tenni hogy kialakításával némi plusz huzatot adjon a rövidke kéménynek. A marketingduma javarésze nettó blődség, nincs közvetlen összefüggés ezek közt. A kelleténél nagyobb huzat egyébként rontja az égés hatásfokát..már csak a túl nagy légfelesleg miatt is.

2019. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!