Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri ajtónál a purhabos...

Beltéri ajtónál a purhabos részt hogyan tüntethetem el?

Figyelt kérdés

Nemrég építették be a bejárati ajtónkat (panel), kívülről nagyon szép takaróléc van rajta ami teljesen fed minden rést és felfekszik a falra. Belülről viszont csúnyán látszik egy 3-4mm vastag sávban a fal és a tok között a purhab. A festő azt mondta, hogy nem glettelné le, mert tuti szét fog repedni, a hálót sincs mihez rögzíteni, túl pici a felület és az ajtótokra nem menne rá.

Én arra gondoltam, hogy csináltatok rá egy fordított L alakú profilt 5mm széles anyagból amit szemből rá lehet tolni az ajtókeretig, így rátakar a purhabos részre, a teteje, az L rövidebbik szára meg ráül a fal szélére.

De érdekelne, hogy Ti hogyan oldottátok ezt meg.



2018. okt. 30. 16:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a kérdés bejárati ajtóra vonatkozna, elírtam.
2018. okt. 30. 16:12
 2/5 anonim ***** válasza:
A kávába szépen be lehet ragasztani egy csík gipszkartont, azt már lehet kulturáltan glettelni és festeni. Egy takaróléc sem mindig rossz, de van, amikor nagyon erőltetett, látszik, hogy teljesen idegen és valami gányolás miatt van ott. A L profilt gérbe vágni szépen és illeszteni nem olyan egyszerű. Akkor utána lehet taknyolni szilóval. Szóval inkább a gipszkarton részemről.
2018. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az L alakú profil tökéletes választás szerintem :-)
2018. okt. 31. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gyalugép ***** válasza:
igazából szerkezetileg mind 2 megoldás jó viszont tény hogy a takaróléc nem mindig néz ki jól. látni kéne igazság szerint
2018. nov. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jogos, feltöltöttem egy képet. Egyébként az L profil lesz a megoldás, már csinálja is az asztalos. :)


[link]

2018. nov. 29. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!